Nazar duası nasıl okunur? Nazara karşı okunan dua hangisidir?

Bir çok dinde inanılan nazara karşı inananlar farklı şeyler yapmışlardır. İslamiyette nazara karşı insanların birçoğu nazar duasını her olguya karşılık okumakta.

Nazar duası nasıl okunur?

Nazar duasının Türkçe okunuşu ve anlamı şöyledir:

Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnû. Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn.

Şüphesiz inkâr edenler Kuranı duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. Senin için hiç şüphe yok o bir delidir diyorlar. Hâlbuki Kuran âlemler için ancak bir öğüttür.

Nazara karşı okunan dua hangisidir?

Kalem suresi nazar ayeti olarak kabul edilmiştir. Kalem suresinin nazar ayeti olarak kabul gören ayetinde ise Kuran’da yer alan her duanın nazara iyi gelebileceği açıklanmıştır.

Doğal olarak da nazara karşı okunabilecek birden fazla dua bulunmaktadır. En çok nazara karşı Hz. Peygamber’in de çevresindekilere okuduğu Kalem suresinin 51. ve 52. ayetleri yer almaktadır.

Nazar duasının dışında nazara karşı okunan dualar arasında Felak suresinin ve Nas suresinin iyi geldiği dile getirilmiştir. Nazara karşı Felak ve Nas suresi okunmaktadır.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz