Eren Bülbül kimdir? Eren Bülbül kaç yaşında şehit oldu?

Eren Bülbül şehadetinin 5’inci yılında rahmet ve minnetle anılıyor. Henüz çocuk denilebilecek bir yaşta 11 Ağustos 2017 tarihinde Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte hain PKK’lı teröristlerin saldırısıyla şehit olmuştu. Eren Bülbül’un adının unutulmaması ve tekrar hatırlanması için derlemelerde bulunduk…

Eren Bülbül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Biri de çıkıp demiyor ki iyi ki varsın Eren” ifadelerini kullanmıştı. Şehit oluşunun ardından milyonlarca kişi “İyi ki varsın Eren” paylaşımı yaptı. Bugün şehit oluşunun yıl dönümünde Eren Bülbül’ün hikâyesi bir kere daha hatırlanıyor.

Eren Bülbül kimdir?

Eren Bülbül, 1 Ocak 2002 tarihinde Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya geldi. 4,5 yaşından beri Trabzonspor taraftarı olan Şehit Bülbül’ün hayali bir gün Trabzonspor forması giymekti. Eren Bülbül, 11 Ağustos 2017 tarihinde doğduğu topraklar olan Trabzon Maçka’da şehit oldu…

Eren Bülbül kaç yaşında ve kim tarafından şehit edildi?

Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi’ndeki Vazelon Manastırı yakınlarında güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK arasında çıkan çatışmanın ardından, PKK’ya bağlı grup erzak almak amacıyla bölgedeki bir eve girdi. Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu jandarma ve polislerden oluşan ekibe haber verdi. Eren Bülbül daha sonra PKK’lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle birlikte giderken, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte hain terör örgütü PKK’lıların saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Eren Bülbül şehit olduğunda daha 15 yaşındaydı.

Hayatı film oldu

Eren Bülbül ile birlikte şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayatı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmi ile beyaz perdeye aktarıldı.

Filmde iki şehidin hayat hikâyesi ile birlikte ülkemizde yaşanan terör gerçeği, Anadolu ve Karadeniz’deki zorlu yaşam şartlarıyla amansızca mücadele eden insanların hayatlarından kesitlerle beyaz perdeye aktarıldı.

TRT Ortak Yapımı filmde, Karadeniz’deki bir ailenin, insan ve vatan sevgisini her şeyden önde tutan bir subayın hayatından kesitler yer alıyor.

 

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz