Çin'den Dev Otobüs

Çin, gelişmekte olan sanayisinin bedeli olarak boğuştuğu hava kirliliği ve trafik sorununa çözüm arayışında. Geliştirilme aşamasında olan son teknolojik yenilik dünya kamuoyunun dikkatini üzerine çekmeyi başarmış görünüyor. 1200 yolcu taşıma kapasitesine sahip olan ve trafik ve çevre sorununa bir nebze olsun çözüm olması umut edilen dev otobüs, kamuoyuna tanıtıldı...


Çin'den Dev Otobüs

Çin, gelişmekte olan sanayisinin bedeli olarak boğuştuğu hava kirliliği ve trafik sorununa çözüm arayışında. Geliştirilme aşamasında olan son teknolojik yenilik dünya kamuoyunun dikkatini üzerine çekmeyi başarmış görünüyor. 1200 yolcu taşıma kapasitesine sahip olan ve trafik ve çevre sorununa bir nebze olsun çözüm olması umut edilen dev otobüs, kamuoyuna tanıtıldı.

 

Çin’de, 1200 yolcu taşıma kapasiteli, etkileyici bir fütüristik dizayna sahip otobüs, kamuoyuna tanıtıldı.

Bu yeni tasarım fikri, diğer araçların üzerinde seyahat eden dev otobüsle Çin’in son yıllarda oldukça başını ağrıtan trafik sorununa çözüm bulmayı umut ediyor. Transit Yükseltilmiş Otobüs (TEB), esasen otomobiller üzerinde hareket eden ve araçların işgal ettiği yol alanını en verimli şekilde kullanılması amacıyla tasarlanmış bir tür metro sistemi olarak tanımlanabilir.

1200 YOLCU TAŞIYACAK

Araç, Pekin Uluslararası Yüksek Teknoloji Fuarı'nda kamuoyuna tanıtıldı. Projenin üst düzey mühendisi Bai Zhiming, aynı anda 1200 yolcunun bu yeni araçla ile taşınmasının hedeflendiğini belirtti.

Hem çevre dostu hem de düşük enerji tüketimli olarak tasarlanan araç, enerji ihtiyacını üst bölüme konumlandırılan güneş enerjisi panellerinden sağlayacak.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500