O Polis şikayetinden Vazgeçti.

İstanbul’da bir polis memurunun hayatını kaybetmesine neden olduğu trafik kazası sebebiyle tutuklu yargılanan ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in davasında, kazayı yaralı atlatan polis memuru Emre Tetik’in şikayetinden vazgeçtiği öğrenildi...


O Polis şikayetinden Vazgeçti.

İstanbul’da bir polis memurunun hayatını kaybetmesine neden olduğu trafik kazası sebebiyle tutuklu yargılanan ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in davasında, kazayı yaralı atlatan polis memuru Emre Tetik’in şikayetinden vazgeçtiği öğrenildi.

 

Kazada hayatını kaybeden , şehit polis memuru Emre Tetik’in eşi Özlem Alagöz’e, Çetin ailesi tarafından oluşan mağduriyetlerinin giderilmesi teklifinde bulunulduğu, ancak Özlem Alagöz’ün kendisine sunulan teklifi kabul etmediği de ortaya çıktı.

Geçtiğimiz 29 Ocak 2016 tarihinde ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, iddialara göre alkollü olarak direksiyon başına geçmiş ve lüks aracıyla Beşiktaş’ta karşı yönden gelen polis aracına sollama esnasında çarpmıştı. Mobese kameraları tarafından da kayda alınan kazada polis memuru İsmet Alagöz hayatını kaybederken, araçta bulunan diğer polis memuru Emre Tetik kazdan ağır yaralı olarak kurtulmuştu. 22 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle tutuklu olarak yargılanan Rüzgar Çetin’in davasında yeni bir gelişme oldu. Davanın müştekilerinden polis memuru İsmet Tetik. avukatı vasıtasıyla davanın görüldüğü İstanbul11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne bir dilekçe sunarak Rüzgar Çetin hakkında şikayetçi olmaktan vazgeçtiği.

2 Mayıs 2016 tarihinde mahkemeye sunulan dilekçenin “İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2016/61 sayılı dosyasında, sanık Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz. Şikayetimizden ve davaya katılma talebimizden feragatimiz doğrultusunda gereğinin yapılmasını saygılarımla bilvekale arz ve talep ederim” şeklinde olduğu öğrenildi.

Polis memuru Emre Tetik ve avukatı tarafından konuyla alakalı olarak herhangi bir açıklama yapılmazken, Çetin ailesinin şehit polis memuru İsmet Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’e de bir teklif yaptıkları öğrenildi.

ilk duruşmanın ardından Sinan Çetin’in avukatları, Özlem Alagöz ve avukatları ile irtibata geçerek, “Başsağlığı için arıyoruz. Sebep olduğumuz mağduriyetinizi gidermek istiyoruz. Çocuklarınızın geleceği için anlaşama yapalım. Onlar artık bizim de çocuklarımız sayılır. Şikayetinizden vazgeçip vazgeçmemek elbette sizin kararınızdır” diyerek antlaşma teklifinde bulundukları belirtildi. Şehit eşi Özlem Alagöz’ün yapılan başsağlığı ve anlaşma teklifini reddettiğiöğrenildi.

Tutuklu olarak yargılanana Rüzgar Çetin’in davasının bir sonraki duruşması 16 Haziran tarihinde yapılacak.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500