Nurgül Yeşilçay 2 Yıl Hapis Cezası Alabilir

Nurgül Yeşilçay Erkan Petekkaya'nın kendisine "Sen böyle sahneleri, böyle o...u rollerini seversin" diye hakaret ettiğini söyleyerek suç duyurusunda bulundu.


Nurgül Yeşilçay 2 Yıl Hapis Cezası Alabilir

Nurgül Yeşilçay Erkan Petekkaya'nın kendisine "Sen böyle sahneleri, böyle o...u rollerini seversin" diye hakaret ettiğini söyleyerek suç duyurusunda bulundu.

 

Ünlü oyuncu Erkan PetekkayaParamparça dizisindeki eski partneri sevilen oyuncu Nurgül Yeşilçay hakkında hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Sevilen dizi oyuncusu Nurgül Yeşilçay hakkında, Erkan Petekkaya'ya telefondan attığı mesajlarında hakarete varan sözler söylediği  gerekçesiyle savcılık tarafından iddianame hazırlandı. Nurgül Yeşilçay'ın ünlü aktöre hakaret suçundan 2 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

"SEN BÖYLE O....U ROLLERİNİ SEVERSİN"

Edinilen bilgilere göre, Nurgül Yeşilçay, savcılığa verdiği ifadede dizideki rol arkadaşı Erkan Petekkaya'nın bir seferinde dizi setine alkol alarak geldiği ve  küfür etmesi sebebiyle sevilen dizinin o zamanki yönetmeninin onun yüzünden işini bıraktığını belitti. Nurgül Yeşilçay verdiği ifadesinde Erkan Petekkaya'nın dizinin yapımcısının  arkadaşı olmasından dolayı başka bir arkadaşını yönetmen olarak diziye getirdiğini, diğer yandan da öpüşme sahnesinde ise  kendisine ‘ben öpüşme sahnesi çekmem', 'sen böyle sahneleri, böyle o...u rollerini seversin', 'sen bu rollere alışıksın' şeklinde cümlelerle kendisiyle konuştuğunu ve bu olaydan sonra ipleri kopma noktasına geldiğini anlattı.

"ERKEKLİĞİNİ KADINLIĞIM ÜZERİNDEN TAÇLANDIRAMAZSIN"

Güzel oyuncu Yeşilçay, savcılığa verdiği ifadede şunları söyledi; "Dosyada bulunan telefon mesajlarını Petekkaya'nın sette yaptığı davranışlar nedeniyle attım. 'Erkekliğini kadınlığım üzerinden taçlandıramazsın' sözünü bana söylediği beyanlar dolayısıyla söyledim. Yazdığım mesajlar bana yapılan davranışların karşılığıdır. Hadsiz birine ancak bu şekilde cevap verebilirim. Ben kendimi savunmak zorunda kaldım. Aslında hakarete uğrayan benim. Benim hakaret kastım yoktur."

RÖPORTAJ BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA

Şikayete bakan Savcı Ertuğrul Sarıyar, yaptığı soruşturmadan sonra hazırladığı iddianamede, ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay'ın, Erkan Petekkaya ile ilgili basın mensuplarına verdiği röportajlarda söylediği sözlerin medya özgürlüğü dahilinde değerlendirilmesini ancak telefondan attığı SMS'lerde ise kişiye hakaret suçunu işlediğini belirtti. Nurgül Yeşilçay'ın ünlü oyuncuya hakaret suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Bakırköy 44'ncü Asliye Ceza Mahkemesi savcılık tarafından hazırlanan iddianameyi değerlendirecek.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500