Mektubun Sahibi Kadın Terörist Teslim Oldu

Geçtiğimiz günlerde Mardin’in Nusaybin içesinde düzenlenen operasyonlarda ailesine ulaştırılmak üzere günlüğünü bırakan Zehra Kaya kadın terörist güvenlik güçlerine teslim oldu...


Mektubun Sahibi Kadın Terörist Teslim Oldu

Geçtiğimiz günlerde Mardin’in Nusaybin içesinde düzenlenen operasyonlarda ailesine ulaştırılmak üzere günlüğünü bırakan Zehra Kaya adlı kadın terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

 

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 15 Mayıs 2016 tarihinde güvenlik güçlerinin barikatları kaldırıp engelleri temizlemek için düzenlediği operasyonda barikatların arkasında kadın teröriste ait günlük bulunmuştu. İçindeki yazıları okuyan komutanları bile duygulandıran günlük kadın teröristin vasiyeti üzerine ailesine teslim edilmişti. Zehra Kaya adlı kadın terörist ailesine hitaben yazdığı vasiyet gibi günlüğünde,  , “Size iyi bir evlat olamadım, size kızdık dağa çıktık, ne kadar acı çekiyorum, ne kadar yanıyor yüreğim. Yaralandım ama kimse benimle ilgilenmedi. Bir insan için sizi arkamda bırakıp terk ettim, keşke size layık bir evlat olsaydım, elveda. Arkadaşların yarısı şehit oldu, bir sürü de yaralı var. Moralimiz sıfır, keşke bu hataya düşmeseydik, keşke dağ illetine çıkmasaydık. Ne bileyim anlık bir öfke ve kin bizi ne hale soktu” ifadeleri yer almıştı.

Ayrıca kardeşlerine de seslenen Zehra Kaya, “Ramazan kardeşim; özellikle sana yazıyorum. Ben öldükten sonra sakın katılım yapma, ben bir dava üzerine katılım yapmadım. Bu hayattan sıkıldığım için katıldım. Beni bu hale getiren örgüttür. Her şeyi bu hale getiren, her şeyi yıkıp geçen de, bunca ölümün sebebi de örgüttür. Bu gereksiz ve boş bir davadır. Hepimiz de bir piyonuz, senden isteğim odur ki bu örgütün içine asla katılma." şeklinde vedalaşarak nasihatlerde bulunmuştu.

Günlüğü bulan güvenlik güçleri bir heyet oluşturarak Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesinde oturan ailesine ulaşarak günlüğü teslim etmişlerdi. Kızının vasiyet niteliğindeki mektubunu alan ailenin babası, “Devlet devlettir, başımızın tacıdır. Devlete karşı gelinmez” diyerek devletimize olan inanç ve bağlılığını vurgulamıştı.
 

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Çağ-çağ caddesinde 24 Mayıs 2016 tarihinde sivil giyimli 19 erkek, 6 kadın terörist üzerlerinde silah ve teçhizatı olmadan güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan teröristler Nusaybin ilçesinde bulunan bir spor salonuna getirildi. Yapılan kimlik kontrollerinde aralarında birkaç gün önce ailesine günlüğünü gönderen Zehra Kaya isimli kadın teröristinde olduğu tespit edildi. Bunun üzerine güvenlik güçleri kızın ailesine haber vererek spor salonuna getirdiler. Savcılıktan özel izin alınarak spor salonuna getirilen Zehra Kaya’nın ailesi kendilerine tahsis edilen özel bir odada görüştüler.

 


 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500