Cübbeli Ahmet Hoca'ya Tepkiler Büyüyor

Yakın zamanda kızını evlendiren Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün sosyal medya hesabına gelen yoğun eleştirilere karşı, kızı Yüsra Ünlü’nün gelinlik giymesine kesinlikle karşı olduğunu söyledi ve düğüne gidiş nedeninin dua ettirmek için olduğunu açıkladı…


Cübbeli Ahmet Hoca'ya Tepkiler Büyüyor

Yakın zamanda kızını evlendiren Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün sosyal medya hesabına gelen yoğun eleştirilere karşı, kızı Yüsra Ünlü’nün gelinlik giymesine kesinlikle karşı olduğunu söyledi ve düğüne gidiş nedeninin dua ettirmek için olduğunu açıkladı.

 

Cübbeli Ahmet Hoca’nın sosyal medya hesabına takipçileri, kızı Yüşra Ünlü’nün Bolulu iş adamı Esat Palazoğlu ile evlenmesine tepki yağdırdı. Gelen eleştirelere cevap veren Cübbeli Ahmet Hoca, "Malum bir düğünümüz oldu, kızımızı evlendirdik. Bu hususta ileri geri yorumlar olduğu haberini aldım. Bir açıklama yapma zorunluluğu hissettim. Benim açık sözlü olduğumu, hakkı söylemekten imtina etmediğimi bilirsiniz. Tabii biz erkek tarafı değiliz. Düğünün tertibi erkek tarafına ait idi. Onlar da ellerinden gelen en mükemmeli olsun diye gayret ettiler. Benim müdahale edemediğim durumlar oldu. Tesettür şekilleri farklıdır fakat bizim şehir kılığında çarşaf kullandığımızı biliyorsunuz. Tabii laf geçmiyor. Kızlarımızın bazısı çarşaf giyiyor, bazısı giymiyor. Beceremedik aciz kaldık. Mum dibine ışık vermez misali, insan kendi çocuğunu yönetmekten aciz kalıyor. Bu düğünde dedik kadın erkek ayrı olsun. Bunu şart koştuk. Tamam dediler. Fakat bizim kızın bu şekil gelinlik giymesinden asla razı olmadım"  ifadelerini kullandı.

Düğün törenine katılış nedeninin dua ettirmek üzere çağrıldığından gittiğini açıklayan Cübbeli Ahmet Hoca, "Dua etmeye çıktım fakat o tarafa bile dönmeden sırtımı vererek mahmur şekilde dua etmek durumunda kaldım. Yağmur nedeniyle düğün dışarıda olamayınca son dakika içeri alındı. Ben tabii pek takip edemiyorum. Hadisi şerifler okundu, Kuran-ı Kerim tilaveti oldu. Kaside ve ilahiler okundu. Fakat yorumlar iftira boyutuna varacak kadar. Kokteyl mi varmış, içki mi varmış gibi haşa. İçki olur mu Allah muhafaza. Tabii fitneciler durmadı. Kızımın gelinlik giymesinden de rahatsız oldum, nikahın orada kıyılmasını da istemedim ama sözümüz tutulmadı. Yani diyeceğim biz aciz kaldık. Ben bir kızın gelinlik giymesine asla razı olmam, kızım da olsa bu yanlıştır" şeklinde gelen tepkilere cevap verdi.
 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500