Kadının Yardım Çığlıkları Yürekleri Dağladı

İzmir’’e bağlı Konak ilçesinde ikamet eden genç kadın rahatsızlığı yüzünden çevrede bulunan birçok hastaneye gitmesine rağmen hastalığının ne olduğu hakkında bir türlü teşhisi konulamadığı için ayakta duramaz hale geldi. Kadının yardım çığlıkları yürekleri dağlıyor.


Kadının Yardım Çığlıkları Yürekleri Dağladı

İzmir’’e bağlı Konak ilçesinde ikamet eden genç kadın rahatsızlığı yüzünden çevrede bulunan birçok hastaneye gitmesine rağmen hastalığının ne olduğu hakkında bir türlü teşhisi konulamadığı için ayakta duramaz hale geldi. Kadının yardım çığlıkları yürekleri dağlıyor.

 

İzmir’in Konak ilçesinde yaşayan Banu Uçdu (37), 16 ay önce evinde ani bir şekilde rahatsızlandı. İlk olarak dengesini kaybeden genç kadın bundan sonra da sık   aralıklarla bayılmaya devam etti.. Genç kadının eşi Murat Uçdu (40) eşini hemen hastaneye götürdü.  Hastanede kendisini muayene eden doktorlara şikâyetini söyleyen Banu Uçdu, ondan sonra devamlı hastanelere gitti, geldi. Karı koca, İzmir’de bulunan hastanelerin hepsine tek tek giderek uzman doktorlara muayene oldu. Ancak 16 aydır eşinin yardımıyla yürüyebilen genç kadına hala bir teşhis konulamadı.

GENÇ KADIN GÜNDEN GÜNE ERİDİ VE YÜRÜYEMECEK HALE GELDİ

Diğer taraftan, aradan vakit geçmesinden dolayı Banu Uçdu’nun hastalığı dahada ilerledi. Rahatsızlığından dolayı genç kadın artık ayakta dahi duramaz duruma düştü ve artık eşinin yardımı  olmaksızın tuvalete bile gidemeyen Uçdu, gün geçtikçe daha da kötüleşiyor.

GENÇ KADIN YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYOR

Rahatsızlığından dolayı artık oturdukları evin kirasını bile ödeyemez hale gelen Uçdu çifti yardım istiyor. Tekrar sağlığına kavuşmak istediğini söyleyen  37 yaşındaki genç kadın yardım çığlıkları yürekleri dağladı. Aylardır hastane hastane dolaştıklarını anlatan çift şunları anlattı.

“Yaklaşık 16 aydır rahatsızlık var. Bir anda bir denge kaybıyla başladı. Son 9 aydır bayağı bir kötüyüm; yani İzmir’de gitmediğim doktor kalmadı. Dokuz Eylül’ü, Ege Üniversitesi, Buca Seyfi Demirsoy, Tepecik Eğitim Araştırma, hepsine gidildi. Genel olarak bütün tahliller, MR’lar hepsi yapıldı. Nörolojiye gidiyorum, nöroloji, ‘Benlik değilsiniz diyor’, kulağa gidiyorum, kulakta ‘benlik değilsiniz’ diyor; ama son iki aydır bayağı bir yürümede zorlanıyorum. Hiç yürüyemez hale geldim hemen hemen. Tek başıma hiçbir şey yapamıyorum eşim olmadan ayakta bile duramıyorum. Sürekli baygınlık geçiriyorum; yani bir buçuk aydır bayağı bir kötü durumdayım. Daha önce 91 yılında beyin ameliyatı geçirmiştim. Kapının önünde düşerek iç kanama beyin kanaması.”

Genç kadın şunları söyledi.

"Yani eski sağlığıma kavuşmak istiyorum. Zor durumdayım ben yürüyemiyorum tek başıma hiçbir şey yapamıyorum. Sürekli fenalaşıyorum, sofraya oturuyorum yemek bile yiyemiyorum. Maddi durumumuzda o kadar çok iyi değil. Eşim inşaat mühendisi olduğu halde 9 aydır çalışmıyor. Evin kirasını bile ödeyemiyoruz.”

“DEVLET BÜYÜKLERİNDEN ELİMİZİ TUTMALARINI İSTİYORUZ”

Genç kadının eşi Murat Uçdu, eşiyle aylardır ilgilendiğini ve devlet büyüklerinden yardım etmeleri istediğini söyleyen talihsiz eş şu açıklamalarda bulundu. “Bütün ihtiyaçlarını ben karşılamak zorundayım. Ben inşaat mühendisiyim ama çalışamıyorum. Bensiz bir hiç. Lavaboya bile gidemez, bir bardak su bile alamaz. Devlet büyüklerinden elimizden tutmalarını bekliyoruz” dedi.

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500