Fener'e UEFA'dan Ağır Ceza

UEFA, Fenerbahçe'nin Braga'ya 4-1 mağlup olduğu Avrupa ligi mücadelesinde kırmızı kart gören Alper Potuk ve Volkan Şen'in cezalarını açıkladı.


Fener'e UEFA'dan Ağır Ceza

UEFA, Fenerbahçe'nin Braga'ya 4-1 mağlup olduğu Avrupa ligi mücadelesinde kırmızı kart gören Alper Potuk ve Volkan şen'in cezalarını açıkladı.

 

17 Mart tarihinde oynanan ve deplasmanda Fenerbahçe'nin 4-1 mağlup olduğu Avrupa Ligi son 16 turu ikinci maçında kırmızı kart gören Alper Potuk ve Volkan Şen UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu tarafından cezlanadırıldı. Alper Potuk'a 3 maç ceza verilirken, Volkan Şen ise 31 Aralık 2016 tarihine kadar oynanacak UEFA müsabakalarından men edildi.

Alper Potuk'a verilen 3 maçlık cezanın sebebi olarak hakem İvan Bebek'in raporu dayanak gösterildi. Hırvat hakem raporunda Alper'in rakibine yaptığı hareketi ''rakibi yaralamaya yönelik kasıtlı müdahale'' olarak değerlendirdi. 

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu bunlarla da yetinmeyip Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'ya 1 UEFA karşılaşmamasında yer almama ve ayrıca Fenerbahçe'ye de 15.000 Euro para cezası verdi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500