65.Hükümetin Yeni Kabinesi Açıklandı

Günlerdir merakla beklenen 65.Hükümetin kabinede yer alan isimler Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı.


65.Hükümetin Yeni Kabinesi Açıklandı

Günlerdir merakla beklenen 65.Hükümetin kabinede yer alan isimler Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı.

 

Hafta sonu gerçekleşen Ak Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongre ile Genel Başkan seçilen Binali Yıldırım’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hükümeti kurma yetkisi verilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dün bir araya gelen Binali Yıldırım yaptıkları istişare toplantısında 65. Hükümetin kabinesinde görev alacak isimleri belirledi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bugün gerçekleşen toplantıda Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı’na kabinede görev alacak isimleri sundu. Daha sonra basın açıklaması ile 65.Hükümetin yeni kabinesinde görev alacak isimleri duyurdu.

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı basın açıklamasında öncelikle 64.Hükümetin kabinesinde görev alıp yerleri değişmeyen isimleri açıkladı. Bu isimler, Bekir Bozdağ, Mevlüt Çavuşoğlu,  Süleyman Soylu, Bülent Tüfenkci, Naci Ağbal, Faruk Çelik, Akif Çağatay Kılıç, Efkan Ala, Berat Albayrak, ve Veysel Eroğlu yeni kabinede de yer aldılar.

Daha sonra açıklamasına 64. Hükümette yer alıp 65. Hükümette yer almayan isimleri duyurarak devam etti. 65. Hükümette görev alamayan isimler, Fatma Güldemet Sarı, Sema Ramazanoğlu, Mehmet Müezzinoğlu, Volkan Bozkır, Mustafa Elitaş, Cevdet Yılmaz oldu.

Yeni kurulan 65.Hükümetin kabinesinde tek kadın bakan olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya yer aldı.

Yalçın Akdoğan 65. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini alamadı. Yeni Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevine Nurettin Canikli ve Veysi Kaynak getirildi.

Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü’nde bugün yapacağı grup toplantısından sonra devir-teslim töreni gerçekleştirilecek.


 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500