Başkanlık Sistemine Halktan Tam Destek

Optimar Araştırma Şirketi Genel Müdürü Hilmi Daşdemir, yaptığı açıklamada "Türkiye’nin yüzde 50’sinden fazlasının başkanlık sistemini ve Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını desteklediğini yaptığımız son araştırmada gördük" şeklinde konuştu.


Başkanlık Sistemine Halktan Tam Destek

 

Optimar Araştırma Şirketi Genel Müdürü Hilmi Daşdemir, yaptığı açıklamada "Türkiye’nin yüzde 50’sinden fazlasının başkanlık sistemini ve Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını desteklediğini yaptığımız son araştırmada gördük"  şeklinde konuştu.

 

Dün gerçekleştirilen Binali Yıldırım’ın genel başkan seçildiği AK Parti 2. Olağanüstü Kongresini hakkında Optimar Araştırma Şirketi Kurucusu ve Genel Müdürü Hilmi Daşdemir, değerlendirmelerde bulundu. Hilmi Dademir ülkemiz için yni bir dönemin başladığını söylerken şu açıklamaları yaptı. Daşdemir, “Türkiye için yeni bir icraat dönemi başlıyor. Bilindiği gibi son zamanlarda AK Parti’nin içinden ya da dışından bazı gelişmeler nedeniyle belki de AK Parti iktidarının en önemli özelliği olan kalkınmacı, icracı yönü biraz zayıfladı. Bunu ülkemizin kuşatma altına alınmak istediği Gezi olaylarına, 17 - 25 Aralık darbe girişimine kadar geri götürmek mümkün. Ülkemiz çok oyalanmak istedi. Allah’a şükür ülkemiz bunları atlattı ancak sonrasında 7 Haziran seçim sonuçları yeni bir yerinde saymayı beraberinde getirdi” şeklinde konuştu. Geçtiğimiz süreci Ahmet Davutoğlu’nun başarılı bir şekilde yönettiğini söyleyen Daşdemir fakat Ak Parti içinde yapılması gereken bir değişimin gerekli olduğunu, ancak  kendisinden kaynaklanmasa da bazı bakanlıkların yerinde saydığını söyledi.

BİNALİ YILDIRIM EN BAŞARILI

Optimar Araştırma Şirketi Genel Müdürü Hilmi Daşdemir, AK Parti yeni Genel Başkanı seçilen Binali Yıldırım hakkında şunları söyledi. “Vatandaş AK Parti’den artık yeni bir atılım bekliyor. 10 bin dolar civarına takılmış gayri safi milli hasılanın yeni bir atılım ile 20 bin doların üzerine çıkartılması gerekiyor. İcracı bir yaklaşımınız olmadan buralara ulaşmak mümkün değil. AK Parti’de ikinci bir kalkınma dönemine ihtiyaç var. Binali Yıldırım böyle bir hedef için AK Parti adına bulunmaz bir aktör olduğunu düşünüyorum. Binali Yıldırım’ın uzun Ulaştırma Bakanlığı boyunca mücadelesi ve yaptığı işler, siyasete kalkınma odaklı yaklaşımı ortadadır. Yaptığımız onlarca çalışmayı gözden geçirdiğimde AK Parti iktidarının en başarılı bakanlık performansının hep Ulaştırma Bakanlığı ve Binali Yıldırım’da olduğunu gördük” şeklinde ifadelerde bulundu.

BAŞKANLIK SİSTEMİ VE ERDOĞAN’IN BAŞKANLIĞINA DESTEK YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE

Optimar Araştırma Şirketi Genel Müdürü Hilmi Daşdemir yapılan araştırmalarda bugün itibari ile  Türkiye’nin en büyük siyasi tartışma konusunun başkanlık sistemi olduğunu söyledi. Daşdemir “Öyle görülüyor ki Binali Yıldırım kongrede yaptığı teşekkür konuşmasında Sn. Cumhurbaşkanı ile gayet uyumlu çalışacağını gösterdi. Başkanlık sistemi konusunda daha enerjik ve bu konuyu birinci gündem maddelerinden bir haline getirecek bir hükümet bizi bekliyor. Bilindiği üzere 2007 yılındaki rezalet 367 tartışmaları ve sonrasında halk tarafından seçilen cumhurbaşkanı parlamenter sistemin fiili olarak sonunu zaten getirmişti. Yeni hükümet bu durumu yeni anayasa ile aşacaktır. Türkiye’nin yüzde 50’sinden fazlasının başkanlık sistemini ve Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını desteklediğini yaptığımız son araştırmada gördük. Yani bu konudaki adımlar toplum tarafından reddedilecek konular da değil. Kamuoyu da artık sistemin daha fazla böyle ilerlemeyeceğini gördü” diye konuştu.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500