Operasyonların Son Bilançosu

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda 6 teröristin daha öldürüldüğü bildirildi...


Operasyonların Son Bilançosu

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda 6 teröristin daha öldürüldüğü bildirildi.

 

Mardin’in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlarda 1 teröristin etkisiz hale getirilerek toplamda 403 bölücü terör örgütü mensubunun öldürüldüğü bildirildi. Devam eden operasyonlarda güvenlik güçlerinin kuşattığı bölgeden kaçmaya çalışan teröristlerin 9 binayı yaktığı toplamda 83 binayı kullanılama hale getirdiği bildirildi. En son 8 adet el yapımı patlayıcı imha edilirken toplamda bölgede imha edilen el yapımı patlayıcı miktarının 999 olduğu açıklandı.

Şırnak’ta devam eden operasyonlarda ise 4 terörist etkisiz hale getirilirken 1 teröristin silahıyla beraber teslim olduğu bildirildi. Bugüne kadar Şırnak’ta etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının 414 olduğu açıklandı. Ayrıca çok sayıda mühimmat ve bomba yapımında kullanılmak üzere malzeme ele geçirildiğini bildiren Genelkurmay Başkanlığı, 1500 adet bixi mühimmatı, 328 adet kumanya, 50 kg amonyum nitrat, 20 kg alüminyum tozu, 525 metre kablo ile birlikte çok sayıda muhtelif tıbbı malzeme ele geçirildiğini duyurdu. Operasyonlarda sıkışan teröristler bölgeden kaçmaya çalışırken 6 binayı yaktığını, toplamda 132 binayı yakarak kullanılmaz hale getirdiğini bildirdi. Güvenlik güçleri yaptıkları arama çalışmaları esnasında 110 el yapımı patlayıcıyı imha ederken bugüne kadar Şırnak bölgesinde toplamda imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 1226 olduğu bildirildi.

Hakkari bölgesinde devam eden operasyonlarda 1 teröristin üzerindeki kaleşnikof silahı ve 150 mühimmatı ile birlikte ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı.


 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500