Google Araştırmayı Unutturdu

Ünlü sanatçı Ayşegül Aldinç verdiği, röportajda şunları söyledi " Araştırmak yok! Teknoloji ve Google sayesinde araştırmadan hazıra konmaya alıştığımız için işin özünü kavramadan tepesindeki kaymakla idare ediyoruz" şeklinde konuştu.


Google Araştırmayı Unutturdu

Ünlü sanatçı Ayşegül Aldinç verdiği, röportajda şunları söyledi " Araştırmak yok! Teknoloji ve Google sayesinde araştırmadan hazıra konmaya alıştığımız için işin özünü kavramadan tepesindeki kaymakla idare ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

TRT FM’de yayınlanan Michael Kuyucu’nun radyo programına konuk olan ünlü sanatçı Ayşegül ALDİNÇ “Sek’iz” albümünün ikinci video klibi için kamera karşısına geçeceğini açıklayan Ayşegül Aldinç, pop müzikte yaşanan benzeşmeden Türkçenin kullanımına kadar pek çok alanda yapılan hatalara karşı duyduğu rahatsızlıkları ilk kez dobra dobra Michael Kuyucu’ya anlattı. Ayşegül Aldinç, Türkçe’de yapılan hataların kendisini çok rahatsız ettiğini belirterek, "Mesaj kaygılı biri değilim ama Türkçe’de çok enteresan şeylerle karşılaşıyorum. Mesela ’berat’ kandili yerine sosyal medyada ’beraat’ yazanlar oldu. Bilgisizlik hat safhada. Çok şaşırdım, üzüldüm, kızdım. Sosyal medyadan insanları uyardım. Mesela ’Aynen öyle’ deliliği var insanlarda. Ayyyynen Öyle, ’y’si de bol kullanılıyor. Hep bunu duyuyorum, herkes bu lafı söylüyor. Birbirine herkes ’aynen öyle’ diyor. Birisi bir yanlış şey söylüyor arkasından geliyor. Araştırmak yok! Teknoloji ve Google sayesinde araştırmadan hazıra konmaya alıştığımız için işin özünü kavramadan tepesindeki kaymakla idare ediyoruz” dedi. Ayrıca ünlü sanatçı teknolojinin ilerlemesinin insanlar üzerindeki kötü tarafları olduğuna da söyledi.

Ünlü sanatçı Ayşegül Aldinç, verdiği röportajda kendisine birçok dizi teklifinin geldiğini ancak bu konuda çok titiz davrandığını belirtti. Şimdiye kadar kendisine gelen birçok dizi teklifini kabul etmediğini söyleyen ünlü sanatçı, kabul etmediği dizi  tekliflerinden sadece bir dizide  anıldığını belirtti. “Şu sıralar bir proje var, basında da çok çıktı. Fakat henüz bir karşılıklı gelip görüşme yapmadık, senaryo elime geçmedi. Anlaşırsak oynayacağım, oynamayabilirim. Kış dizilerini yaz dizilerine tercih ederim genelde. Ret ettiğim projelerden biri hariç diğerlerinin hepsi elendi. Kiralık Aşk’ta Nergis’in rolünü Esma Sultan’a benzediği için reddetmiştim. Bunu marifet olarak saymıyorum” diye konuştu.

TRT FM’de yayınlanan Michael Kuyucu’nun radyo programına Aldinç geçmiş yıllarda TRT’nin düzenlediği  Spikerlik sınavlarını kazandığı ancak  Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi temsil adecek olan ekipte solist olarak görev aldığı için elendiğini anlattı. Ünlü sanatçı Ayşegül Aldinç spikerlik ile ilgili hatıralarını anlatırken şu sözleri kullandı:

“TRT koridorlarında benim çok anım var. Sınava girdim Ankara’da kurs gördüm. Aynı zamanda o sene Eurovision finallerine de girdim orada da kazandım. Bunun üzerine bana ’seni kazandırırsak başka arkadaşlarının hakkına mani olursun. Bu yüzden iyi olmana rağmen seni elemek zorundayız’ dediler ve beni spikerlik sınavlarından elediler. Çok üzülmüştüm.”

Ünlü sanatçı Ayşegül Aldinç, popüler müzikte şua anda çıkan tüm şarkıların birbirinin aynı olduğunu bu yüzden de  müzik dinlemediğini söyledi. Aldinç: “90lı yılların alt yapı ve soundunu günümüzde çok kullanıyorlar. Alternatif işler yapan arkadaşlarımız daha şanslı pop müzikte. Mesela oturup da pop müzik dinlemiyorum. Neden? Pop müziğe maruz kaldığım zaman, arka arkaya hep aynı şeyleri dinliyorum gibi geliyor. Uzun birbirine bağlanmış bir potpori dinliyor gibi oluyorum, şarkılar nerde başlıyor nerde bitiyor anlıyorum. Birbirine benzeyen aynı renkte vagonlar gibi sıralanmış şarkılar. Çok mümkün değil bunu dinlemem, biraz daha sofistike şeyler oluyor hayatımda, alternatif müzik gibi, caz gibi, bunlarla dinleniyorum. Çok güzel pop şarkıları var ama genelde yoruluyorum pop müzik dinlerken. Radyolarda kasıyor bazı şarkıları. Dinleyici kendisi seçmiyor ona dayatılanı dinliyor. Öyle olunca arada güzel şeyler kayboluyor müzik dünyasında" şeklinde konuştu.

Programda Michael Kuyucu’ya ikinci çekeceği klipte farklı şeyler yapacağını belirtti. Ayşegül Aldinç “albümün ikinci klibini “Seni Sevmek Varya” adlı şarkıya gelecek. Klipi Teoman Topçu çekecek. Çok enteresan bir teknik kullanacak.” Diye konuştu.

Kenan Doğulu ve Mabel Matiz’in daha önce  kendi albümlerinde okudukları parçaları kendisine verdiklerini söyleyen Aldinç  “ben olsaydım bunu yapmazdım” dedi. Aldinç, bunların iyi çocuklar olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “Kenan Doğulu kendi söyleyeceği şarkıyı bana verdi, İhtimal adlı şarkıyı verdi ama ben ondan bu albüm için Kendisi adlı bestesini seçtim. Mabel Matiz’de öyle yapmıştı, Gel”i önce bana vermişti ama ben “Bir tek gördüğüm”ü seçmiştim. Eğer Gel”i seçseydim, ben Gel”i Mabel Matiz “Bir tek gördüğüm”ü seslendirecekti. Size samimi bir şey söyleyeyim mi? Ben besteci olsaydım cimri olurdum o besteleri kendime saklardım. Vallahi yapardım itiraf ediyorum vermezdim Bu çocuklar çok iyi çocuklar.”

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500