Yengesi ile Yasak Aşk Yaşadı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde amcasının eşiyle ilişki yaşayan yeğeni Caner Zengin, yengesinin isteği üzerine amcasını gece uyurken pompalı tüfekle başından vurarak öldürdü.


Yengesi ile Yasak Aşk Yaşadı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde amcasının eşiyle ilişki yaşayan yeğeni Caner Zengin, yengesinin isteği üzerine amcasını gece uyurken pompalı tüfekle başından vurarak öldürdü.

 

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde meydana gelen olayda 40 yaşındaki Recep Zengin 21 Eylül 2014 tarihinde 37 yaşındaki eşi Zahide Zengin ile evinin balkonlarında uyurken, Recep Zengin’in yeğeni Caner Zengin pompalı tüfekle amcasını başından vurarak öldürdü. Olaydan bir gün sonra Zahide Zengin karakola giderek olayla ilgili bildiklerini anlatmak istedi. Eşi ile sürekli geçimsizliği olduğunu, eşini vuran Caner Zengin ile 4 senedir hem duygusal hem de cinsel ilişki yaşadığını söyleyen Zahide Zengin, "Eşimin ağabeyinin oğlu Caner ile 4 yıldır duygusal ve cinsel ilişki yaşıyorduk. Eşim bunu duyunca kavganın şiddeti büyüdü. Bu durumu telefonda Caner'e söyledim. Caner onu öldüreceğini söyledi. Bir süre önce Caner'e 'Gel Recep'i öldür, yeter artık' dedim. Köye geldikten sonra ben Caner'e her gece gizlice yemek götürdüm. Cuma gecesi Caner'e, gelip eşimi öldürmesini söyledim. Cuma günü gelmeyince yanına gidip neden gelmediğini sordum. "Karnım ağrıdı o yüzden gelemedim. Bugün Recep'i vururum" ifadelerini kullandı.

Zahide Keskin savcılığa verdiği ifadesinde eşiyle evlendikleri ilk günden öldüğü güne kadar sürekli kavga ettiklerini belirterek, "Evlendiğimiz günden beri bana küfür edip dövüyordu. Eşimin yeğeni Caner ile 3 yıldır gönül ilişkimiz var. Bana kötü davrandığı zaman Caner'e söylüyordum. Bu sözlerim için Caner eşimi öldürdü. Caner'e daha önce eşimi vurmasını söylemiştim. Caner benim bilgim dahilinde eşime iki el ateş etti" dedi.

Zahide Zengin’in verdiği ifade üzerine Caner Zengin yakalanarak mahkemeye sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemede Caner Zengin ve gizli aşk yaşadığı yengesi Zahide Zengin tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Caner Zengin mahkemeye çıkartılmadan önce savcılığa verdiği ifadesinde, ,"Yengem ile yaşadığım ilişki başkaları tarafından duyulmaya başlanmıştı. Yengem bana amcamı vurmamı söyledi. Yengemin azmettirmesi üzerine cahillik edip amcamı öldürdüm. Amcam ve yengem uyurken av tüfeği ile iki el ateş ettim"  dedi.

Caner Zengin ve Zahide Keskin’in ifadelerini alarak iddianamesini tamamlayan savcılık “'Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle mahkemeye gönderdi.

Savcılığın iddianamesini kabul ederek Caner Keskin ve Zahide Keskin’in Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde duruşmasına başlandı. Mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Zahide Zengin, "4 çocuğum vardı. Diğer sanık ile asla bir gönül ilişkim olmadı. Eşim sürekli Caner'i öldüreceğini söylüyordu. Bunu niye söylediğini bilmiyorum. Caner eşimin tehdidi yüzünden Kayseri'ye gitti ve bir yıl kaldı. Olay gecesi balkonda uyuyordu. Bir patlama sesi duydum ve karanlık olduğu için korkarak içeri kaçtım. Çocuklarıma, "Babanızı öldürdüler" dedim ve onları evin dışına çıkardım. Olaydan sonra beni öldüreceklerinden korktuğum için suçu üstlendim." diyerek ifadesini değiştirdi.

Mahkeme heyeti tarafından dinlenen Caner Zengin ise savunmasında, "Beni öldüreceğini söyleyince babam beni Kayseri'ye gönderdi. Bayram ziyaretleri nedeniyle köye geldiğimde amcam bana küfür etmişti. En son hayvanlarımızı Adana'ya götürmek için köye geldim. Bir gün amcam beni telefonla arayarak küfür etti. Ben de arabaya binip, köye gittim. Gece amcamın evine gittim. Balkonda uyurken kafasına bir el ateş ettim ve kaçtım. Yengem ile olaydan önce gönül ilişkim vardı. Amcam bunu duyduğu için beni tehdit etti" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Caner Zengin’i “tasarlayarak beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olan amcasına karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile, yengesi Zahide Zengin’i azmettirmek suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırdı.

 

 

 

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500