Ak Parti İle Gönül Bağım Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti için Cumhurbaşkanı yemini ettiğim gün hukuki bağım kesildi ama gönül bağım asla kesilmedi hiçbir zamanda kesilmeyecek dedi.


Ak Parti İle Gönül Bağım Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti için Cumhurbaşkanı yemini ettiğim gün hukuki bağım kesildi ama gönül bağım asla kesilmedi hiçbir zamanda kesilmeyecek dedi.

Ak Parti’nin bugün gerçekleşen 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okunarak başlandı. Erdoğan’ın Ak Partililere gönderdiği mesajında, "Sayın Divan, AK Parti’nin Sayın Genel Başkanı, kongreye katılan kıymetli misafirler, siyasi hayatım boyunca birlikte yol yürüdüğüm, mücadele ettiğim, nice başarılara birlikte imza attığım kıymetli kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler ve sevgili gençler, sizleri en kalbi duygularımla saygıyla, muhabbetle, hasretle selamlıyorum. Cumhurbaşkanı yemini ettiğim gün, AK Parti ile hukuki bağım kesilmiş olabilir, ama sizlerle gönül bağım hiç bir zaman kesilmedi, inşallah hiçbir zaman da kesilmeyecek.Önümüzdeki dönemde yeni anayasa ve yeni yönetim sistemi arayışları çerçevesinde Cumhurbaşkanı ile siyasi kadrosu arasındaki işbirliğini olumsuz etkileyen bu çarpık uygulamanın giderileceğine inanıyorum. Yakın siyasi tarihimizin en önemli demokratik olgunluklarından biri olarak değerlendirdiğim. AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresinin başarılı geçmesini diliyorum. AK Parti kadrolarının teveccühüyle seçilecek yeni genel başkanı ve parti yönetim organlarında sorumluluk üstlenecek arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum. Kurulduğu günden beri kaderi ülkenin kaderiyle özdeşleşen bir harekete dönüşen AK Parti için bu kongreyi bir devir teslim anı, güç ve motivasyon tazelenmesi olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyebilmek, yeni anayasa hazırlıkları, iç ve dış sorunlarımızla mücadele de 2. Olağanüstü Kongrede seçilecek Genel Başkan ve parti yönetimine büyük görevler düştüğünü vurgulayan Erdoğan, "AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi’nin, yeni genel başkan ile mahalle temsilcisinden milletvekillerine, belediye başkanlarından il genel meclisi üyelerine kadar partinin tüm mensuplarına hayırlı olmanı diliyorum. 27 Ağustos 2014 tarihinde genel başkanlık görevini kendisine devrettiğim Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na geçtiğimiz 21 aylık dönemde parti ve hükümette yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum. Kongre salonunda bulunan delegelere, misafirlere selamlarımı saygılarımı sunuyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim kılsın." dedi.

Ak Parti’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’de mesaj gönderdi. Kongrede okunan Abdullah Gül’ün mesajında, "İnanıyorum ki bu kongre, AK Parti'nin duruşundaki kimliği ve ideallerine, hak ve hukuktan uzaklaşmadan kardeşlik ve istişare kültürü temelinden başlattığı kutlu yürüyüşe, yeni bir ivme kazandıracak, yeniden milletimizin asli sorunlarına odaklanmasına ve çözüm üretmesine yol açacaktır. Bugün ülkemiz, tarihinin en zorlu dönemlerinden birisini tecrübe etmektedir. Karşı karşıya bulunduğumuz ekonomik, siyasi ve sosyal sorunlarla başta terör belası olmak üzere, güvenlik sıkıntıları karşısında Türkiye'nin daha fazla zaman kaybetmeye tahammülü yoktur." ifadelerini kullandı.

Ak Parti’nin 2. Olağanüstü Kongresinde Divan Başkanlığına seçilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı konuşmada, "Dünya markası AK Parti, büyük bir ustalık işi, büyük bir usta eseridir. AK Parti'yi dünyanın en büyük siyasi markalarından biri haline getiren hiç şüphesiz ustaların ustası, büyük usta Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Halkımızın bize tanıttığı adıyla 'AK Parti Tayyip'in partisidir' kurumsal olarak var oldukça da Tayyip'in partisi olmaya devam edecektir. AK Parti'yi Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın Cumhurbaşkanımızı da AK Parti'den ayrı düşünmek ve ayrı düşürmek mümkün değildir. AK Parti'nin tek bir lideri vardır o da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Sayın Cumhurbaşkanım, yolun, yolumuz, davan, davamız, hedeflerin, hedeflerimizdir. Sayın Cumhurbaşkanım, AK Parti ve AK Parti Hükümeti, size ve AK Parti'nin kuruluş ilkelerine sadakatle açtığınız yolda ve gösterdiğiniz istikamette yürümeye, hedeflerinizi bir bir gerçekleştirmeye, aziz milletimize ve ülkemize durmaksızın hizmet etmeye ve bu kutlu yolculuğa devam edecektir." ifadelerini kullandı.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500