Tecavüzcüyü Öldürdü 5 Yıl Hapis Cezası Aldı

Diyarbakır’a bağlı Eğil ilçesinde erkek arkadaşını kendisine tecavüz etmeye çalıştığı için öldüren kadına hakim, haksız tahrik sebebiyle ve iyi hal indiriminden dolayı 5 yıl hapis cezası verilmesine karar verildi.


Tecavüzcüyü Öldürdü 5 Yıl Hapis Cezası Aldı

Diyarbakır’a bağlı Eğil ilçesinde erkek arkadaşını kendisine  tecavüz etmeye çalıştığı için öldüren kadına hakim, haksız tahrik sebebiyle ve iyi hal indiriminden dolayı 5 yıl hapis cezası verilmesine karar verildi.

 

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı köyde yaşayan D.Y. isimli şahıs 2015 yılının Mart ayında Zeki Ç. İsimli şahıs ile tanıştı ve arkadaş oldu. Tanıştıktan 3 ay kadar sonra sevgilisi Zeki Ç.isimli şahsın evli ve 3 çocuğunun olduğunu öğrendi.  Genç kadın evli olan Zeki Ç.’ye kendisinden ayrılmak istediğini söyledi. Ayrılmak istemesinden dolayı D.Y.  tehdit eden şahıs, “Seni baba evinden çıkarır, tecavüz eder, geri getiririm” dedi. Genç kadının ayrılmak istediğini devamlı söylemesi üzerine Zeki Ç. İsimli şahıs genç kadını son defa görüşelim diyerek yanına çağırdı. Genç kız D.Y.’nin görüşme isteğini kabul etmesi üzerine 11 Haziran 2015’te köy çıkışına gelen Zeki Ç., genç kızın görüşmek üzere araca binmesini söyledi. Zeki Ç., D.Y.’nin araca binmek istememesi üzerine genç kıza tecavüze yeltendi. Boğuşma sırasında araçta bıçak gören D.Y. bıçağı alıp Zeki. Ç.’nin kalbine doğru  sapladı. Zeki Ç. Olaydan sonra götürüldüğü hastanede hayatını kaybederken, Genç kız D.Y. de tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Olay sonrası hazırlanan iddianamede D.Y. ile ilgili mahkemede kasten öldürme suçundan ömür boyu hapsi istendi. Genç kızın tecavüz girişimi nedeniyle maktul Zeki Ç.’yi haksız tahrik altında göğsünden bir defa bıçakladığını belirten savcı, tecavüz iddiasına dair araçta delil bulunmadığını söyledi. D.Y.’nin vücudunda da bulunan morluklara özellikle dikkat çeken savcı, suçun tasarlanarak yapıldığını belirterek, genç kız hakkında tahrik indirimi uygulanmasını istediğini söyledi.

Savcının iddianamesinin kabul edilmesinden sonra tutuklu genç kız D.Y.’nin yargılaması Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yapıldı. D.Y. verdiği ifadede, Zeki Ç. İle olaydan 3-4 ay kadar önce tanıştıklarını söyleyerek ayrılmak istemesi üzerine Zeki Ç.’nin kendisine tehditlerde bulunduğunu ve ’Seni babanın evinden çıkarır, tecavüz eder geri getiririm’ dediğini aktardı. Zeki Ç.’nin boğazını sıkıp, kendisine tokat attığını belirten D.Y., “Saldırdı, koltukta üzerime çıktı ve tecavüz etmeye kalkıştı. Kaçma şansım kalmamıştı. Bıçağı görünce aldım ve göğüs hizamda Zeki’ye tuttum. Korkup çekileceğini sandım. Hala boğuşma oluyordu. Sonra Zeki’yi dışarıya doğru düşerken gördüm. Bıçağı atıp köye doğru kaçtım. Öldürme amacım yoktu” diye konuştu.

Diyarbakır’da görülen mahkeme sonucunda D.Y.  kasten yaralama sonucu öldürme suçundan 12 yıl hapis cezasına verildi. Eylemin şiddetli elem ve hiddet etkisi ile gerçekleştiğini belirten mahkeme, haksız tahrik indirimi uygulayarak genç kızın cezasını 6 yıla indirdi. D.Y.’nin yargılama süresince davranışlarını iyi hal sebebi gören mahkeme, cezanın 5 yıla indirilmesine karar verdi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500