Reza Zarrab'ın Kefalet Teklifi Reddedildi

Tutuklu olarak ABD’de yargılamasına devam edilen Reza Zarrab’ın tutuksuz yargısına devam edilmesi için avukatı Benjamin Brafman 10 milyon dolar nakit olmak üzere toplamda 50 milyon dolar kefalet ödemeyi önerdi.


Reza Zarrab'ın Kefalet Teklifi Reddedildi

Tutuklu olarak ABD’de yargılamasına devam edilen Reza Zarrab’ın tutuksuz yargısına devam edilmesi için avukatı Benjamin Brafman 10 milyon dolar nakit olmak üzere toplamda 50 milyon dolar kefalet ödemeyi önerdi.

 

 

Benjamin Brafman, tutuksuz yargısı devam edeceği süre içerisinde New York’ta belirlenen bir evde kapısında 24 saat boyunca silahlı güvenlik görevlilerinin nöbet tutmasını, GPS ile de takip edilmesini talep etti. Reza Zarrab’ın avukatı mahkemeye kefalet teklifi için 22 sayfalık yazı sundu. 22 sayfalık kefalet teklifinin içerisinde kalacağı evden sadece tedavi, avukat ziyareti, ibadet ve duruşma günleri mahkemeye gelmek için çıkabilecek. Ancak hazırlanan kefalet teklifini başsavcı Preet Bhara, yetersiz bularak reddetti. Brafman konuyu bir kez daha kefalet duruşmasında gündeme getirmek için mahkemeye başvuracak.

Başsavcının ofisinde sunulan kefalet dilekçesinde, Reza Zarrab’ın eşi ve kızı ile birlikte çıktıkları gezide Disneyworld’e gitmek üzere Miami’den ABD’ye girmek isterken tutuklandığını belirterek Ebru Gündeş ile nasıl tanıştıklarını anlattı ve Reza Zarrab’ın bu evliliğini uluslararası kaçak konumuna düşerek feda edemeyeceğini belirtti. Kefalet dilekçesinde Reza Zarrab’ın Ebru Gündeş ile nasıl tanışıp evlendiklerini şu satırlarla anlattı, “Popüler Türk sanatçı Ebru Gündeş, sayın Zarrab’ın ağabeyinin 2005 yılındaki düğününde sahne almıştı. Sayın Zarrab, Sayın Gündeş’in uzun süredir hayranıydı.  Zarrab, kendisi onuruna 2 şarkı besteleyerek ortak arkadaşları aracılığı ile Gündeş’e gönderdi.  Bu olaydan çok etkilenen Gündeş, Zarrab ile buluşmak istediğini söyledi.  2010’da birbirlerine âşık oldular. 2011’de Sayın Gündeş şimdiki tek kız çocuklarını doğurdu. Nihayetinde, Sayın Gündeş, Zarrab’ın bestelediği şarkılarla bir albüm çıkardı. Evlilikleri bir ortaklık ve sayın Zarrab bu evliliği uluslararası bir kaçak olarak feda etmez.”  

Reza Zarrab’ın ciddi sağlık sorunlarının bulunduğunu belirten dilekçede midesinde ülser, böbreğinin yanında tümör ve bağırsağında polip olduğundan düzenli doktor kontrolünde tutulması gerektiği ifade ediliyor. Kefalet isteklerinin kabul edilmesi durumunda Reza Zarrab’ın tedavisi için gerekli ortam ve olanaklara ulaşabileceklerini ifade etti.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500