13 Kişinin Cenazesine Bakanlar Katılacak

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da PKK’lı teröristler tarafından patlatılan bomba sonucunda parçalanarak feci şekilde can veren köylüler için toplu mezar kazıldı...


13 Kişinin Cenazesine Bakanlar Katılacak

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da PKK’lı teröristler tarafından patlatılan bomba sonucunda parçalanarak feci şekilde can veren köylüler için toplu mezar kazıldı.

 

Sur ilçesinin Tanışık köyüne bağlı Dürümlü mezrasında teröristlerce patlatılan bomba sonucunda 3 köylü hayatını kaybederken 23 kişi yaralanıp 13 köylüde kaybolmuştu.

Patlama bölgesinde parçalanan cesetlerin kimlik teşhisi için toplanarak İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Dün tamamlanan inceleme neticesinde köylülere ait 13 ceset ailelerine teslim edildi. Bugün 13 cenazeyi defnetmek için Tanışık köyünde mezar kazıldı. Patlamada hayatını kaybedenleri defnetmek için 13 cenazenin mezarı yan yana kazıldı.

Bugün defnedilecek köylülerin cenazesine köylülerin yanı sıra Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve , Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Mehdi Eker de katılacak. 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500