Şizofren Dehşet Saçtı

Antalya’da şizofreni tanısıyla tedavi gören 50 yaşındaki Ramiz K., hastalığı sebebiyle kendisiyle dalga geçtiğini iddia ettiği yengesi Gülten K.’yi öldürdü, ikiz yeğenlerinden Deniz K.’yı ise ağır yaraladı.


Şizofren Dehşet Saçtı

Antalya’da şizofreni tanısıyla tedavi gören 50 yaşındaki Ramiz K., hastalığı sebebiyle kendisiyle dalga geçtiğini iddia ettiği yengesi Gülten K.’yi öldürdü, ikiz yeğenlerinden Deniz K.’yı ise ağır yaraladı.

 

 

Dün öğle saatlerinde Muratpaşa İlçesi Güvenlik Mahallesindeki kardeşinin evine gelen şizofreni hastası Ramiz K., bilinmeyen bir sebeple öfke krizine girip, yengesi Gülten K. ve ikiz yeğenleri 13 yaşındaki Deniz ve Umut’a bıçakla saldırdı. Yaralanan kardeşi Deniz’i alarak dışarı kaçmayı başaran  Umut K., evin yakında bulunan internet kafeye girerek yardım istedi. 

Mahalle sakinleri polisi ve yaralan Deniz K. için 112’yi aradı. Şokta olan Umut K. daha sonra amcasının evde annesini bıçakladığını söyledi. Olay yerine gelen emniyet güçleri eve girdiklerinde, elinde bıçak bulunan Ramiz K.’yı etkisiz hale getirip ağır yaralı anne Gülten K. için ambulans çağırdı. Ağır yaralı çocuk Deniz K. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne, anne Gülten K. ambulanslarla özel bir hastaneye sevk edildi. Sağlık ocağında hemşirelik Gülten K.,tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ağır yaralı oğlu Deniz K.’nın hayati tehlikesi  devam ediyor.

Polise verdiği ilk ifadesinde, cinayeti hastalığıyla alay geçildiği için işlediğini iddia eden Ramiz K. "Şizofreni tedavisi görüyorum. Durumumla alakalı olarak Yengem Gülten K. ikiz yeğenlerim sürekli alay ediyorlardı. Ne yaptıysam dinletemedim, bunun üzerine ben de sinirlerime hakim olamayarak olayı gerçekleştirdim" dedi.

Alınan İfadesinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen Ramiz K., adliyeye sevk edildi.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500