Hero Türkiye'de Fabrika Kuracak

Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden Hintli firma Hero, Türkiye’de hedeflediği Pazar payına ulaştığı takdirde, Hindistan’ın Rajastan eyaletindeki çevreci fabrikanın bir benzerini Türkiye’de kurmayı amaçlıyor. Kısa bir süre önce 3 modeliyle giriş yaptığı Türkiye pazarında yüzde 2.5’luk bir pazar payına ulaşan şirket, bu yıl için model sayısını 10’a çıkarıp pazar payını ikiye katlamayı planlıyor.


Hero Türkiye'de Fabrika Kuracak

Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden Hintli firma Hero,  Türkiye’de hedeflediği Pazar payına ulaştığı takdirde, Hindistan’ın Rajastan eyaletindeki çevreci fabrikanın bir benzerini Türkiye’de kurmayı amaçlıyor.

 

Kısa bir süre önce 3 modeliyle giriş yaptığı Türkiye pazarında yüzde 2.5’luk bir pazar payına ulaşan şirket, bu yıl için model sayısını 10’a çıkarıp pazar payını ikiye katlamayı planlıyor.

Motosiklet üretiminde dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan Hero, Türkiye pazarındaki hedeflerini yakalayabildikleri takdirde, ülkemizdeki en çevreci fabrika olması muhtemel bir fabrika inşasını gündemine alacak. 2015 yılında tüm dünyada 6 milyon 630 binlik satış rakamına ulaşan firmanın asıl hedefi ise yıllık yaklaşık 175 bin adet civarında olan Türkiye pazarından ziyade, Türkiye’nin lojistik avantajını kullanarak Avrupa pazarındaki konumunu güçlendirmek. 

RAJASTAN’DA ‘BAHÇE’ FABRİKA
Hero’nun 2014 senesinde 175 milyon dolarlık yatırımla Rajastan Eyaletinde faaliyete geçirdikleri fabrika, ‘bahçe fabrika’ olarak anılıyor. İhtiyaç duyulan elektriğin yüzde 30’u güneş panellerinden sağlanan fabrikada, panellerin altındaki seralarda sebze üretimi yapılıyor. Fabrika soğutma sisteminde kullanılan su daha sonra seralarda kullanılıyor, çalışanların yemeği ise üretilen sebzelerden pişiriliyor.

Kısa bir süre önce Kolombiya’da aynı özelliklerde bir fabrika açan firmanın bir diğer fabrikasının ise Bangladeş’te inşası devam ediyor. Türkiye’ye yatırım kararı alındığı takdirde aynı çevreci standartların uygulanması bekleniyor.  Türkiye’nin Avrupa’ya yapılabilecek ihracatta sağladığı vergi avantajları firmayı cezbeden diğer bir önemli neden.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500