2 Çocuğu Vurdu Ama Pişman Değil

Elazığ’da evlerinin önünde 2 çocuğu kurşunlayan zanlı, mahkemede babalarından intikam almak için çocukları öldürecektim dedi.


2 Çocuğu Vurdu Ama Pişman Değil

Elazığ’da evlerinin önünde 2 çocuğu kurşunlayan zanlı, mahkemede babalarından intikam almak için çocukları öldürecektim dedi.

 

Dün sabah 10:30 saatlerinde yaşanan olayda 39 yaşındaki Abdülkadir Karakaya geçen yıl Ağustos ayında kendisini bıçaklayarak hapse giren Hüseyin Bakşi’nin çocuklarını intikam almak amacıyla evlerinin önünde okula gitmek üzere dışarı çıktıklarında 8 el ateş ederek yaralamıştı.

Abdülkadir Karakaya polis tarafından gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece kasten ve planlayarak adam öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanarak ceza evine konuldu. Karakaya’nın çocukların evinin bulunduğu sokağa önceden gelip beklemeye başladığı ve pusu kurarak çocukları vurduğu düşünülüyor. Olayın gerçekleştiği anlarda ise 10 yaşındaki Yusuf Bakşi’nin yanına gelip kafasına tek el ateş ettiği, bunun üzerine 13 yaşındaki Tolga Bakşi’nin kaçmak için eve doğru koştuğu sırada üzerine 7 el ateş ettiği tahmin ediliyor.

Zanlı Abdülkadir Karakaya, çıkarıldığı mahkemece Elazığ E Tipi Cezaevine gönderilirken verdiği ifade de, “Babalarıyla husumetim vardı, onun için evinin önüne gittim. Çocuklar kapıya çıkınca önce küçük olanı daha sonra eve kaçmaya çalışanı vurdum. Çocukları öldürmek için ateş ettim” şeklinde insanın kanını donduran ifade verdi.

Çocuklardan kafasına isabet eden mermiyle ağır yaralanan Yusuf Bakşi’nin durumu halen ciddiyetini koruyor cihaza bağlı olarak yaşatılıyor. 13 yaşındaki Tolga Bakşi’nin sırtına ve omzuna 4 kurşun isabet etti. Ancak halen yoğun bakım ünitesinde tutulduğu halde hayati tehlikeyi atlattı.


 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500