Siirt Terörden Temizlendi

Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, yaptığı açıklamada güvenlik görevlilerinin özverili, titizlikle çalışması sonucunda terör örgütünün Siirt kolunun bitirildiğini söyleyerek, vatandaşların güvenlik konusunda endişe etmemeleri gerektiğini söyledi.


Siirt Terörden Temizlendi

Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, yaptığı açıklamada güvenlik görevlilerinin özverili, titizlikle çalışması sonucunda terör örgütünün Siirt kolunun bitirildiğini söyleyerek, vatandaşların güvenlik konusunda endişe etmemeleri gerektiğini söyledi.

 

Siirt Emniyet Müdürü Özkan, şehirde yayın yapan yerel bir gazetenin yapmış olduğu programa katıldı. Programda konuşan Metin Özkan, Emniyet Müdürlüğü, Tugay Komutanlığı, Jandarma Komutanlığı ve MİT’in koordineli bir şekilde yaptığı baskınlar sayesinde terör örgütünün Siirt’teki kolunun bitirildiğini açıkladı. 15 Ocak’tan bu yana terör örgütünün hücre evlerine yapılan operasyonla terör örgütüne çok büyük darbe vurulduğunu hatırlatan Metin Özkan, “Güvenlik tedbirlerinden asla taviz vermedik. Vatandaşlarımız Sur, Cizre’de yaşananlardan sonra terör örgütünün gerçek yüzünü bu süreçte çok net gördü. Bu yaşananlar halkı etkiledi. Bir noktada bölgede yaşanan terör olayları halkı daha da bilinçlendirdi. 15 Ocak 2016 tarihinde şehir merkezinde hücre evlerine yaptığımız operasyonda örgüt üyelerinin nerelere sızdığını tek tek tespit ettik. Terör örgütü üyelerinin Cumartesi günü eylem yapacağı bilgisini aldık. Bunun üzerine şehrin tüm giriş çıkış noktalarını tutarak bir gün önce, yani Cuma günü hücre evlerine operasyon düzenledik. Örgütün Siirt’teki ayağını tamamen çökerttik. Elbette vatandaşlarımızın buradaki tutumu çok önemlidir" şeklinde konuştu.

Yaptığı denemelerde başarı sağlamayan terör örgütünün Siirt’ten vazgeçmeyeceğine vurgulayan Metin Özkan, “Ancak şunu açıkça ifade edeyim; merkezde Emniyet Müdürlüğü ve MİT, kırsalda jandarma ve korucularımız örgüte büyük darbe vurdu. Kırsalda örgütün milisleri, cephane ve er zağı kalmadı. Şehir merkezinde ele geçirilen silah ve mühimmatlar da çok önceden getirilip yerleştirilmiş. Siirt bugün huzur iklimini yaşıyor ise bu güvenlik kuvvetlerinin almış olduğu tedbirlerden ve vatandaşlarımızın ihbarları sayesindedir" dedi.

Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, "Siirtli vatandaşlarımız ’Dışarıdan terör örgütü mensupları gelip de buraya sızar’ gibi bir düşünce içinde olmasın. Benim en büyük korkum namert bir patlayıcının patlatılmasıdır. Onun dışında örgüt üyeleri şehre sızması söz konusu olamaz. Siirt’in güvenliği konusunda çok iddialıyız. İl Jandarmamızın ’cengaver’ gibi bir komutanı var, çok özverili ve her yere hakim. Aynı şekilde emniyetimiz, MİT, Tugay Komutanlığımız birbirleriyle çok iyi uyum içinde. Güzel bir ekip var Allah bozmasın. Halkımız da bu konuda devletine güveniyor ve kolluk kuvvetlerinin yanında olduğu sürece terör örgütü mensupları başını kaldıramaz, ne şehirde ne de kırsalda hareket alanları kalmadı. Zihnimiz her zaman açık kaldı. Bizim aldığımız tedbirler hiçbir ilde yok" şeklinde konuştu

Emniyetin içinde de bulunan paralel yapının artık temizlendiğini vurgulayan Metin Özkan, şunları ifade etti.

“Gerek paralel yapı, gerekse terör örgütü ile ilgili emniyet yargı arasındaki sorunları aştık. Paralel terör örgütüyle mücadele bizim önceliğimizdir ve ilk günkü seviyede mücadele ediyoruz. Hiçbir şey askıya alınmış değil. Tüm kurumların bu konuda aynı hassasiyeti göstermesi gerekir."

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500