Kan Kusan Sözlere Şok Cevaplar

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, “Başkanlık sistemini bu ülkede kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz” diyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU hakkında çok sert sözler söyledi.


Kan Kusan Sözlere Şok Cevaplar

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, “Başkanlık sistemini bu ülkede kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz” diyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU hakkında çok sert sözler söyledi.

 

 ‘Türk Siyasi Tarihinde Yerli ve Milli İrade’ adlı program kapsamında Ankara’da düzenlenen toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kan dökmek; diktatörlerin, zalimlerin, bazen de meczupların işidir. Ana muhalefetteki şahsın bunlardan hangisi olduğunu ben milletimin takdirine bırakıyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlık sistemine geçiş ile ilgili milli irade neyi isterse o şekilde olacaktır diyerek şunları belirtti. “Er ya da geç bu milletin önüne yeni anayasa, başkanlık gelecek” dedi.

“BİZ İKİ GÜLÜCÜĞÜNÜZE BU VATANIN DEĞERLERİNİ DEĞİŞMEYİZ“

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, vize muafiyeti sağlanabilmesi için Ülkemizden ‘terörle mücadele kanununu yumuşatmasını’ bekleyen  Avrupa Birliği hakkında da çok sert açıklamalarda bulundu, “Siz ne zamandır Türkiye’yi idare etmeye başladınız. Kim size bu yetkiyi verdi?” diye sordu. Terörle mücadelenin asla gevşemeyeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı, Avrupa Birliğine de, “Biz iki tane gülücüğüne bu vatanın birliğini değişmeyiz, bunu böyle bilin” dedi. Birliğe bir kez daha rest çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerine terör örgütünü muhatap alacak kadar küçülmeye razıysa bizim açımızdan hiçbir sorun yok. Çünkü biz terör örgütüne hangi gözle bakıyorsak onların tezlerini savunanlara da aynı gözle bakarız” şeklinde konuştu.

“ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cemaat-i İslami partisinin lideri olan Nizami’nin Bangladeş’te idam edilmesini de kınadığını söyleyerek, “Cemaat-i İslami partisinin lideri Motiur Rahman Nizami’nin idamından duyduğum derin üzüntüyü sizlerle paylaşmak istiyorum. Nizami’ye AllaH’tan rahmet, dünya Müslümanlarına başsağlığı diliyorum, Zalimler için yaşasın cehennem” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, olaydan sonra Türkiye’nin Dakka Büyükelçisini ülkemize geri çağırdığını da belirtti.

Türkiye’nin haksızlığa uğrayan herkesin daima temsilcisi olacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam edilen kişinin Müslüman olduğunda hiçbir Avrupa ülkesinin tepki vermediğini belirtti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemaat-i İslami partisinin lideri Nizami’nin idamından bir süre önce kaleme aldığı mektuptan bir bölüm okudu.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500