İş Adamını Kaçıran 7 Kişi Yakalandı

Antalya’da iş adamını kaçırarak, tehditle 200 bin TL fidye isteyen 7 kişi, yapılan operasyonlar çerçevesinde şüpheli olarak gözaltına alındılar.


İş Adamını Kaçıran 7 Kişi Yakalandı

Antalya’da işadamını kaçırarak, tehditle  200 bin TL fidye isteyen 7 kişi, yapılan  operasyonlar çerçevesinde şüpheli olarak gözaltına alındılar.

 

Alınan bilgilere göre Antalya’ya bağlı Konyaaltı ilçesinde geçtiğimiz Nisan ayında işadamını F.E.K.’yi telefon ile arayan kişi, iş yerinde yapılacak olan işlerin planlamasıyla ilgili görüşme si gerektiği bahanesiyle işadamını çağırarak, bir eve götürdü. Daireye kimliği belirsiz yüzlerinde kar maskesi bulunan iki kişi geldi. Kişilerden birinin elinde silah diğerinin elinde bıçak vardı. Olay yerinde işadamını darp ederek etkisiz hale getirdikleri iddia edilen şüpheliler, cep telefonu kamerasıyla iş adamının fotoğraflarını çektiler. İş adamı F.E.K. 100 bin TL nakit, 100 bin TL.’si çek olmak üzere 200bin TL. miktarında fidye istediler.

Şüpheliler, olayın olduğu gün saat 15.00’e kadar 100 bin TL fidyeyi adresini verecekleri yere getirmemesi yada  olayı emniyet güçlerine bildirirse kendisine ve ailesine zarar vereceklerini söyleyerek tehdit etti.  İşadamının emniyete yaptığı suç duyurusundan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheli şahıslar  hakkında yağma, kasten yaralama, özel hayatın gizliliğini ihlal ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma olayı suçlarından operasyona başladı. Kaçırma olayını gerçekleştiren şüphelilerin  E.B.’nin İstanbul, M. E. T.’nin Van’da, T.Y, S.A, V.A, Y.Ç. ve T. S.’nin ise Antalya’da oldukları yapılan araştırma neticesinde anlaşıldıktan sonra 10 Mayıs Salı günü yapılan operasyonlar  sonucunda olayı planlı bir şekilde gerçekleştiren 7 şüpheli ele geçirildi.7  şüphelinin ikamet ettikleri yerlerde yapılan operasyonlarda, 3 adet 9 mm çapında tabanca fişeği, ve 1 adet av tüfeği bulundu.

 Şüpheliler Adliyeye sevk edildi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500