9 Yaşındaki Çocuk Sağlam Denildi Hayatını Kaybetti

Van’ın Muradiye ilçesinde oturan 9 yaşındaki çocuk rahatsızlığı nedeniyle götürüldüğü hastanede muayenesi yapılarak evine gönderildi. Ertesi gün tekrar rahatsızlanan zavallı çocuk hayatını kaybetti.


9 Yaşındaki Çocuk Sağlam Denildi Hayatını Kaybetti

Van’ın Muradiye ilçesinde oturan 9 yaşındaki çocuk rahatsızlığı nedeniyle götürüldüğü hastanede muayenesi yapılarak evine gönderildi. Ertesi gün tekrar rahatsızlanan zavallı çocuk hayatını kaybetti.

 

Muradiye ilçesinin Doğangün mahallesinde oturan Turhal ailesinin 9 yaşındaki kızı Filiz Turhal önceki gün rahatsızlığı nedeniyle Muradiye Devlet Hastanesine götürüldü. Çocuk acil serviste kısa bir muayeneden sonra evine gönderildi. 9 yaşındaki Filiz Turhal bu sabah saatlerinde tekrar rahatsızlandı. Evlerine çağrılan ambulansla hastaneye götürülmek üzere araca bindirilen çocuk yolda hayatını kaybetti. 9 yaşındaki Filiz Turhal’ın annesi Çiğdem Turhal göz yaşlarına boğularak sinir krizi geçirdi. Çocuğun babası ise evinin gelirini sağlayabilmek amacıyla başka illerde inşaat işçisi olarak çalıştığı öğrenildi.   

Yaşanan acı olay karşısında duygularını dile getiren çocuğun amcası Mahsum Turhal, “Annesiyle birlikte hastaneye getirdik. Acildeki doktor sadece hastaya bakarak bir röntgen çektirdi, herhangi bir tahlil falan yapmadan ‘bağırsaklarında iltihap var’ diyerek iki iğne karıştırarak yaptı. Herhangi bir tahlil yapmadı. Ben kendisine hocam ’apandist falan olmasın’ deyince de ‘öyle bir şey yok’ dedi. İki adet şurup vererek bizi gönderdi. Ancak sabah saatlerinde yeğenim tekrar rahatsızlandı. Hastaneye ölü bir şekilde getirdik. Yeğenimin öldüğünü söylediler. Olan bize oldu, bizim canımız yandı” ifadelerini kullandı.

"KİMSENİN İHMALİ SÖZ KONUSU DEĞİL"

Önceki gün hastaneye götürüldüğünce acil serviste çocuğu muayene eden acil servis doktoru Mustafa Cemil Mete, çocuğun mide bulantısı ve ishal şikayetlerinden dolayı ayakta gelerek tedavi edildiğini belirtti. Hastanenin ve kendisinin ihmali olmadığını söyleyen Mustafa Cemil Mete, “Yaptığım kontrolden sonra filmini çektim, hastanın tedavisine başlattım. Bir enjeksiyon yaptıktan sonra ishal, kusma ve mide bulantısı için şurup yazdım. Hastayı göndermeden önce de yakınlarına bir rahatsızlık olması halinde bir çocuk doktoruna getirip göstermelerini söyleyerek gönderdim. Ertesi gün hasta rahatsızlanınca yakınları 112 Acil Servisi’ni arayarak hastayı tekrar hastaneye getiriyorlar, ancak ambulans ekibi hastayı aldığında öldüğünü, ona rağmen hastaneye getiriyorlar. Zaten çıkacak adli raporda ölüm nedeni belli olacak. Tekrar belirtiyorum, kesinlikle bir ihmal söz konusu değildir” dedi.

Filiz Turhal’ın cenazesi Muradiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılacak savcılık kontrolünden sonra Van Adli Tıp kurumuna gönderilerek kesin ölüm nedeni belirlenecek.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500