Şehit Eşinin Yaptığı Yürekleri Dağladı

Diyarbakır’da 23 Temmuz 2015 tarihinde trafik kazasıyla ilgili tutanak tutarken uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan 37 yaşındaki trafik polisi Tansu Aydın’ın Vietnamlı eşi Vu Yhuy Tuanvi Aydın, şehit eşiyle evliliklerinin ilk yıl dönümünde gelinlik giydi.


Şehit Eşinin Yaptığı Yürekleri Dağladı

Diyarbakır’da 23 Temmuz 2015 tarihinde  trafik kazasıyla ilgili tutanak tutarken uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan 37 yaşındaki trafik polisi Tansu Aydın’ın Vietnamlı eşi  Vu Yhuy Tuanvi Aydın, şehit eşiyle evliliklerinin ilk yıl dönümünde gelinlik giydi.

 

23 Temmuz 2015 günü Zonguldaklı trafik polisi Tansu Aydın, Diyarbakır’da teröristlerin hain saldırısı sonucunda şehit olmuştu. Tansu Aydın’ın şehadetinden kısa bir süre önce evlendiği Vietnamlı eşinin cenaze törenindeki ağıtları ve tabutun yanına uzanıp kalkmak istememesi tüm Türkiye’yi hüzünlendirmişti. Vietnamlı eş  Vu Yhuy Tuanvi Aydın evliliklerinin birinci yıl dönümünde elinde şehit eşinin bir fotoğrafı ve üzerinde gelinlik varken çekilmiş  bir fotoğrafını sosyal paylaşım sitesinde paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde şehit eşinden dolayı alması gereken maaşı bürokratik engellerden dolayı alamaması ile de gündeme gelen Tuanvi Aydın’a Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile maaş bağlanmıştı. Sosyal medya üzerinden de Başbakan Davutoğlu’na teşekkür eden Tuanvi Aydın üzerinde gelinlik eşi ile paylaştığı fotoğrafında "Ölmeden önce bana sonsuza kadar yakın olacağını vaat etmişti. Benimle misin?" notunu paylaştı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500