Annesini Boğan Kadından Kan Donduran İfadeler

ABD'de tamamladığı üniversite eğitimi sonrası Türkiye'ye dönüş yapan, beraber yaşadığı annesini boğarak öldürmek suçlaması ile açılan davanın ilk duruşmasında hakim karşısına çıkan 33 yaşındaki kadının anlattıkları insanın kanını donduran cinstendi.


Annesini Boğan Kadından Kan Donduran İfadeler

ABD'de tamamladığı üniversite eğitimi sonrası Türkiye'ye dönüş yapan,  beraber  yaşadığı annesini boğarak öldürmek suçlaması ile açılan davanın ilk duruşmasında hakim karşısına çıkan 33 yaşındaki kadının anlattıkları insanın kanını donduran cinstendi.

 

Sarıyer, Uskumruköy'de birlikte yaşadığı annesini boğarak öldüren A.S. adlı kadın ilk kez hakim karşısına çıktı. Akli dengesinin yerinde olmaması sebebiyle cezasızlık talebiyle hakkında dava açılan genç kadın, işlediği cinayetin detaylarını anlattı. Mahkeme A.S'nin cezai ehliyetinin olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu tarafından muayene edilip rapor düzenlenmesine karar verdi. Kurumun düzenleyeceği rapor mahkemenin vereceği karara dayanak olacak.

"EN SEVDİĞİM EŞYALARIM KAYBOLUYORDU"

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmanın ilk celsesine A.S. tutuklu bulunduğu, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan getirildi. Ressam olduğunu, takı tasarımı yaparak geçimini sağladığını beyan eden A.S. yaptığı savunmasında, annesinin talebi üzerine hayatını sürdürdüğü Bodrum’dan İstanbul'a dönüş yaptığını belirtti. A.S., "Gelirken yanımda getirdiğim 5 kedimden biri kayboldu,  annemden şüphelendim, Çünkü en sevdiğim eşyalarım annem varken kayboluyordu. Bu sebeple çok sevdiğim, kaybolan kedimin de annem tarafından yok edildiğini düşündüm. Çünkü annem kötü bir kadındı" dedi.

"ÖLDÜRDÜKTEN SONRA YIKANIP POLİSİ ARADIM"

Annesinin kendisini daha önceden akıl hastanesine yatırdığını belirten A.S. "Annemin bana kötülük yapacağını düşündüm. Bana sürekli bağıran anneme, bağırmamasını söyledim. Anlık olarak annemi öldürmeyi düşündüm. Aramızda boğuşma yaşandı. Boğuşma esnasında 'Beni öldürme' dedi. Ama yalanı dolanı çok olan, kötü biriydi. O an aklıma gelen fikre göre davrandım. Sanki Allah beni buna yönlendirmişti. Annem benim deli olduğumu düşünüyor, herkese deli olduğumu söylüyordu. Belki de deliyim, çok kontrollü olmadığımın farkındayım. Bu sebeple suç kastım yoktur. Ancak annem de benim kadar kötü biriydi. Netice itibariyle annemi boğarak öldürdüm. Annemin hareketsiz kaldığını görünce panik yaptım, daha sonra yıkanıp polisi aradım" diye konuştu. Sanığın avukatı Sami Kalkan, müvekkilinin akli dengesinin yerinde olmadığını belirtti. Maktulün babası Mustafa Süha Hızal'ın avukatı ise, müvekkilini bir sonraki celse hazır edeceğini belirtti.

Tutukluluk halinin devamına karar verilen sanık A.S. cezai ehliyetinin olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu tarafından muayene edilip  rapor hazırlanmasına karar verildi.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500