Muhteşem Festival Başlıyor

Her yıl Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapılan 6. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali, bu yılda 13-14-15 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.


Muhteşem Festival Başlıyor

Her yıl Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapılan 6. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali, bu yılda 13-14-15 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

 

Bu yıl Edirne Belediyesince 6. düzenlenen Bando ve Ciğer Festivali, 13 Mayıs Cuma günü saat 17.30’da Festival katılımcılarının Belediye binası önünden Atatürk Anıtına yürüyüşleri ile başlayacak. Atatürk Anıtına çelenk konulduktan sonra, festival korteji Saraçlar Caddesine geçilecek. Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN’ ın yaptığı açılış konuşmasından sonra, Bando ekiplerinin halka tanıtımı ve gösterilerinin ardından plaket verilerek festivalin ilk gün etkinlikleri sona erecek.

Belediye Başkanı, protokol üyeleri ve  ciğer ustalarının katılımlarıyla gerçekleşecek Bando ve Ciğer Festivalinde, başta Edirne Belediye Bandosu, Bursa Büyükşehir Belediye Bandosu, Romanya Piteşti Bando Ekibi, Macaristan Bando Ekibi, İstanbul Büyükşehir Belediye Bandosu, Yunanistan Bando Ekibi, Bulgaristan Bando Ekibi, Romanya Galati Bando Ekibi festival süresince şehirde konser verecek.

FESTİVALDE CİĞER İKRAM EDİLECEK.

Yurt içi ve yurt dışından gelen vatandaşların yoğun katılımı beklenen festivalin ikinci gününde ise etkinlikler saat 18.00’de sularında Zübeyde Hanım Parkı’nda başlayacak. 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 20.30’da, Bursa Büyükşehir Belediye Bandosu, Romanya Piteşti Bando Ekibi, Macaristan Bando Ekibi Saraçlar Caddesi’nde, aynı gün, aynı saatte, Barış Parkı ’Suni Gölet’te İstanbul Büyükşehir Belediye Bandosu, Yunanistan Bando Ekibi, Bulgaristan Bando Ekibi, Romanya Galati Bando Ekibi bir dizi konser verecek.

Festivalin son günü 15 Mayıs Pazar günü, saat 16.00’da Ciğerci Esnafının Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başlayacak olan gösteriler, sonra Saraçlar Caddesi’nde devam edecek. Saraçlar Caddesi’nde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yaptığı konuşmanın ardından, Acı Biber Yeme Yarışması yapılacak. Son günde de Festivale katılan bando ekipleri konser verecekler.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 6. Bando ve Ciğer Festivali, 15 Mayıs 2016 Pazar günü Saat 17.00’de halka ücretsiz olarak ciğer ikramının yapılmasının ardından festival bitirilecek.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500