9 Kişinin Katili Terminalde Kaçarken Yakalandı

Gaziantep’te 9 kişiyi öldürerek kayıplara karışan Yusuf Taş isimli zanlı 55 gün firar süresinden sonra Avrupa’ya kaçmak isterken terminalde yakalandı.


9 Kişinin Katili Terminalde Kaçarken Yakalandı

Gaziantep’te 9 kişiyi öldürerek kayıplara karışan Yusuf Taş isimli zanlı 55 gün firar süresinden sonra Avrupa’ya kaçmak isterken terminalde yakalandı.

 

Terminalde kıskıvrak yakalanan Yusuf Taş’ın savcılık tarafından iddianamesi hazırlandı. İddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Ömer İpek, “Birden fazla kişiyi tasarlayarak öldürmek” suçundan Yusuf Taş’ın ağırlaştırılmış müebbet hapsini talep etti. Ayrıca zanlının saklanmasına ve kaçmasına yardım ve yataklık eden babası ve kardeşi hakkında ise “Suç delillerini yok etme, Gizleme ve Değiştirme, Suçluyu kayırmak" fiiline uyan suçlardan dolayı haklarında 5 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Hazırlanan iddianamede, eşi Tuba Taş’ı 7 el ateş etmek suretiyle öldüren Yusuf Taş’ın yapılan kriminal incelemede yardım almadan tek başına yaptığı anlaşıldı. İddianamede, "Yusuf Taş’ın hiçbir olayı hatırlamadığını söylemesine rağmen, mevcut delillerin sanığın eşini ve diğer maktulleri öldürüğünü göstermektedir"  şeklinde hazırlandı ve 9 kişiyi tasarlayarak öldürmek ve 2 kişiyi de kasıtlı olarak yaralamak suçlarından cezalandırılması talebinde bulunuldu.

Yusuf Taş’ın İzmir’e gidip oradan yurt dışına firarını sağlamak maksadıyla kendisine Yaşar Öztekin sahte ismiyle otobüs bileti almak ve yolculuğu boyunca refakat etmeye yeltenerek suçluya yardım ve yataklık eden Mehmet Eraslan adlı şahsın suçluyu kayırma suçu işlediği tespit edilmiştir. Ayrıca zanlının babası ve kardeşi Şerif Taş ile birlikte cinayetlerde kullanılan tabancanın kendi evlerinde saklanmasına müsaade ederek cinayet delillerini gizlemek suçunu işlediği anlaşılmıştır. Son olarak zanlının dayısı Arif Toz ise cinayet sonrası süreçte zanlının saklanmasına yardım ettiğinden suçluyu kayırma ve suç delillerini gizleme suçu işlediği tespit edilmiştir. Zanlı ile birlikte Mehmet Eraslan, zanlının dayısı Arif Toz, babası ve amcası Şerif Taş’ın suçlarına uyan ceza hükümlerine göre cezalandırılması istenmiştir.
 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500