Bombayı Getiren Kurye 3 Ay İzlendi

İzmir merkeze bağlı Konak ilçesinde kömürlükte gömülü olarak emniyet güçleri tarafından ele geçirilen 150 kilo patlayıcı madde ile yakalanan zanlı A.K.’nin bundan yaklaşık olarak 3 ay kadar önce İzmir’e patlayıcı getirdiği bildirildi. Emniyet güçlerinin kurye A.K.’yi şehre geldiği andan itibaren saniye saniye takip ettiği belirtildi.


Bombayı Getiren Kurye 3 Ay İzlendi

İzmir merkeze bağlı Konak ilçesinde kömürlükte gömülü olarak emniyet güçleri tarafından  ele geçirilen 150 kilo patlayıcı madde ile yakalanan zanlı A.K.’nin bundan yaklaşık olarak 3 ay kadar önce  İzmir’e patlayıcı getirdiği bildirildi. Emniyet güçlerinin kurye A.K.’yi şehre geldiği andan itibaren saniye saniye takip ettiği belirtildi.

 

Dün akşam saatlerinde Konak Kubilay Mahallesine yapılan operasyonlarda MİT ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından belirtilen adresteki evin kömürlüğünde 15 kilo TNT tipi plastik patlayıcı, 6 fünye, 2 uzaktan kumandalı anahtar sistemi ile telefona bağlı şekilde başka bir ateşleyici sistem bulundu. Yapılan operasyonlardan sonra  patlayıcı getiren kurye A.K.  ile 6 kişi gözaltına alındı. Yapılan operasyonla ilgili ayrıntılar yavaş yavaş açığa çıkmaya başladı. Mardin’den 3 ay kadar önce İzmir’e 15 kiloluk patlayıcı getiren zanlı kurye A.K. iddialara göre MİT ile Emniyet İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince tespit edildi. Emniyet güçleri A.K.’yi  hemen yakalamayıp saniye saniye takip edilmeye başlandı. Şüpheli A.K.’nin İzmir’de geçirdiği sürede bağlantısı bulunan kişileri MİT ve emniyet güçleri tarafından tespit edilirken, diğer taraftan da Mardin’den getirtilen yaklaşık 15 kiloluk patlayıcı denetim altına alındı.

BOMBACI GELMEDİ DİYE HAREKETE GEÇİLDİ

Kömürlükte bulunan 15 kilo TNT tipi plastik patlayıcı, 6 fünye, 2 uzaktan kumandalı patlayıv-cıyı getiren kurye A.K.’nin İzmir’de büyük bir eylem yapması için Güneydoğudan gelecek bombacıyı beklediği öğrenildi. Fakat kurye A.K. İzmir’de 3 ay geçmesine rağmen eylemi gerçekleştirecek olan bombacının gelmedi. Bunun üzerine  MİT, İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince belirlenen adrese  operasyon yaptığı öğrenildi. Kuryelik yapan şüpheli A.K. ile beraber 6 kişi daha gözaltına alındı. Şüphelilerin sorgusu Emniyette halen devam ediyor.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500