Oya Aydoğan'dan Acı Haber

Ünlü sinema oyuncularından Oya Aydoğan’ın aort damarının çatlaması sonucu hastaneye kaldırıldı. 12 saat süren açık kalp ameliyatının sonunda hastane yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre çatlayan aort damarı suni damarla değiştirildiği belirtildi.


Oya Aydoğan'dan Acı Haber

Ünlü sinema oyuncularından Oya Aydoğan’ın aort damarının çatlaması sonucu hastaneye kaldırıldı. 12 saat süren açık kalp ameliyatının sonunda hastane yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre çatlayan aort damarı suni damarla değiştirildiği belirtildi.

 

Sinema ve dizi oyuncularından sevilen simalardan biri olan Oya Aydoğan dün akşam evinde rahatsızlık geçirmesi üzerine acilen Ulus’ta özel bir hastaneye kaldırıldı. Yapılan muayene neticesinde aort damarının çatladığı tespit edildi. Derhal açık kalp ameliyatına alındı. 12 saatlik ameliyatın ardından uyutulmaya devam edilen Oya Aydoğan’ın bütün sevenleri ve sanatçı dostları hastaneye akın etti.

Ünlü sanatçının ciddi ameliyat geçirdiğini duyup hastaneye gelerek yalnız bırakmayan sanat dünyasından dostları arasında Ece Erken, televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan, sinema oyuncusu Serpil Çakmaklı, şarkıcı Selahattin Alpay, oyuncu Merve Sevi, şarkıcı ve sunucu Lerzan Mutlu ve çok sayıda ünlü isim yer aldı.

Hastane yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Ünlü oyuncu Oya Aydoğan şiddetli sırt ağrısı, sol kolunda güçsüzlük ve yüzündeki uyuşma şikayetiyle geldi. Yapılan kontroller sonrasında kalpten çıkan aort damarında yırtılma tespit edildi. Prof. Dr. Ahmet Özkara ve Op. Dr. Halil Hüzmeli tarafından acil olarak 12 saat süren açık kalp ameliyatıyla aort damarı suni damarla değiştirildi ve gerekli müdahaleler yapıldı. Yoğun bakıma alınan Oya Aydoğan’ın durumu ciddiyetini koruyor" denildi.

Hastaneye dostunu yalnız bırakmamak için gelenler arasından ünlü şarkıcı Selahattin Alpay, "Hepimize geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Bacım kadar sevdiğim bir insan. Dosttur. En bunaldığım anda bana her konuda manevi yönden yardım eden biri. Biraz önce aldım haberi" ifadelerini kullandı.

Sunucu ve şarkıcı Lerzan Mutlu ise, "İçim kan ağlıyor. Herkesten dua istiyoruz. Doktoruyla konuştum. Allah şifa verecek. Bir şey yerken boğazına bir şey takılmış. Yüksek tansiyon hastası. Öksürürken damarı yırtılıyor. Kanamayı zor durdurmuşlar. Kanama durumunda tekrar ameliyata alınacakmış" dedi.

Oya Aydoğan’ı yalnız bırakmayan dostlarından Serpil Çakmaklı, "Hepimiz için geçmiş olsun. Haberi yeni aldım. Çok üzgünüm, şaşkınım. Yarına çıkacağımızın garantisi yok. Çok ciddi bir hastalık olduğunu duydum. Dualarımız onun için" ifadelerini kullandı.

Durumunun iyi olduğunu ve umutla bekleyen sunucu Ece Erken, "Kanama durmuş. Ameliyattan çıkmış. Allah acil şifalar versin" dedi.

Son olarak hastaneye koşturup gelenler arasındaki dostlarından televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan ise, "Haberler iyi. Kanamayı durdurmuşlar. Doktor daha iyi olduğunu söylemiş. Vücudunda bir hasar olup olmadığı bilinmiyor. İnşallah ayağa kalkar. Yanıma gelir çay içeriz, birlikte dedikodu yaparız" şeklinde konuştu.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500