"Başbakan Meral"

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener verdikleri mücadeleler sonucunda ülkücü hareketin doğru tercih yapacağını ve bu yarışta kendisinin seçilirse çok memnun olacağını söyledi.


MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener verdikleri mücadeleler sonucunda ülkücü hareketin doğru tercih yapacağını ve bu yarışta kendisinin seçilirse çok memnun olacağını söyledi.

 

Meral Akşener, İzmirlilerle gerçekleştirdiği açık hava toplantısından sonra Aydın’a hareket etti. Aydın’da kendisini destekleyen Aydın ve Muğla delegeleriyle toplandı. Yapılan toplantıya Aydın eski milletvekillerinden Recep Taner  ve Ali Uzunırmak, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, bazı ilçe başkanları ve eski il ve ilçe başkanları katıldı.

Yapılan toplantıda 1 Kasım seçimlerini eleştiren Meral Akşener, MHP’nin hak etmediği mevcut potansiyelinin çok çok altında sonuç olduğunu diyerek, “7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadar 40 vekil kaybedildi. MHP’nin potansiyelli çok yüksek olduğu için ‘Gelin meşveret yapalım’ dedik. Meşveret sünnettir. Biz üç arkadaş delegelerle bir araya eldik. Bu arkadaşlarımız eksik yönleri ve hayallerindeki MHP ve Türkiye’yi anlatılar. En derin eksiklerimizden birisi kadın delege sayımız. Üst kurul delegelerimizin sadece yüzde 1’i kadın. MHP’de 854 delege kongrenin toplanmasını istiyor. 548 imzayı topladık. 548 imzayı yok farz ettiler. Tüm çabalarımıza rağmen sonuç alamayınca mahkemeye gittik. Sanki biz devrim yaptık. Bize, aday arkadaşlarımıza ve 548 delegeye iftiralar atıldı. Bize paralel dediler. Ben ve arkadaşlarım paralel değiliz ama siz yamuksunuz” sözlerine devam etti.

MHP Genel Başkanlık seçimi için kongre ve yasal süreçler hakkında konuşan Meral Akşener, “Genel merkez tedbir kararı aldırdı. Bu tedbir kararının yok hükmünde olduğunu hukukçular dahil herkes biliyor. İlçelerde aleyhte karar alan hakimleri HSYK’ya şikayet ettim. Ertesi gün ‘Nasıl bir ülkücüyü şikayet eder’ dediler. Siz bana ve aileme her türlü hakareti ettiniz. Bunları yaparken haksızlık yok, ben var olan hakkı isteyince haksızlık oluyor; yok öyle yağma. İvedilik dilekçesi verildi. Yargıtay’da bu hafta bu görüşmenin yapılmasını bekliyoruz. Her türlü baskıya rağmen hakkaniyetli bir karar çıkacağını düşünüyoruz. Nasıl bir karar çıkarsa çıksın hepimiz uyacağız ancak bugün itibariyle 15 Mayıs’ta bu kongrenin yapılacağını düşünüyorum. Büyük kongre delegelerimizin büyük çoğunluğunun o gün orada olacağını düşünüyorum. İlk önce tüzükteki o hukuksuz madde değişecek ve ardından genel başkan adaylarının yarışacağı bir ortam oluşacak. Şuan için 5 aday olarak görünüyoruz ancak yarın başka adaylar haklı olarak çıkabilir. Ben kendi adıma buradan taahhüt ediyorum. Ülkücü arkadaşlarımız kimi seçerse onun yanında ve destekçisi olacağım. Bu kadar mücadeleden sonra ülkücü hareketin doğru bir tercih yapacağına inanıyorum. Bu bir yarış. Arkadaşlarımı destekliyorum ama beni seçerseniz çok sevinirim” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan seçilmesi durumunda nasıl bir MHP olacağına değinen Meral Akşener,  “Han ve kamil demokrasiyi MHP’de egemen kılacağım. Size güveneceğim ve sizin bana güvenmenizi sağlayacağım. Milletvekili adaylarını ön seçimle siz belirleyeceksiniz. Siz seçeceksiniz ki daha sonra çok çalışasınız. Ama yüzde 5 kadın aday kotası uygulayacağım, haberiniz olsun. Bazıları ‘3 dönem diyor’ ama ben 2 dönem olmasını uygun buluyorum. Yoksa hiç kimse koltuktan kalmıyor. Bakın bugün beni eleştirenlerin koltuklarından kalkmak istemediğini görüyorsunuz. Partimizdeki genç ve yaşlıların harmanlanması için tüzük değişikliği yapağız. MHP’de aşağıdan yukarı değerlendirme ve bilgilendirmenin yapılabilmesi için teşkilatlarımıza özgüven kazandıracağız. MHP iktidar olacak. Biz başbakanlığı MHP’ye birlikte getireceğiz. Atsalar da, ihraç etseler de, kapıları da kilitleseler; ne yaparsanız yapın, gitmiyorum kardeş. Ne yaparsanız yapın 15 Mayıs’ta o kongre salonun önünde olacağım” dedi. Konuşmasının ardından büyük bir coşkuyla alkışlanıp “Başbakan Meral” sloganlarıyla alkışlandı. Daha sonra kendisine üzerinde “Meral Akşener 0002” yazılı kırmızı Başbakanlık plakası hediye edilmesi üzerine, plakaları çevresindekilere uzatarak “Bunları Başbakan olunca kullanırız.” dedi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500