MFÖ'nün Model Uçak Tutkusu

MFÖ’nün F’si yani herkes tarafından sevilen siması Fuat Güner, Eskişehir’in İnönü ilçesinde THK tarafından düzenlenen model uçak akrobasi şampiyonasının antrenmanlarına katıldı.


MFÖ'nün Model Uçak Tutkusu

MFÖ’nün F’si yani herkes tarafından sevilen siması Fuat Güner, Eskişehir’in İnönü ilçesinde THK tarafından düzenlenen model uçak akrobasi şampiyonasının antrenmanlarına katıldı.

 

Ele Güne Karşı”, “Ali Desidero” ve “Güllerin İçinden” gibi efsaneleşmiş şarkıları seslendiren Mazhar-Fuat-Özkan kısaca MFÖ grubunun sevilen simalarından Fuat Güner sahnelerdeki başarısı kadar gökleri de inletti. Eskişehir’in İnönü ilçesinde Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenecek “F3A Radyo Kontrollü Model Uçak Akrobasi Türkiye Şampiyonası” antrenmanlarına kendisine ait özel model uçağı ile katılan Fuat Güner, yaptığı akrobatik uçuşlarla izleyenleri büyüledi. Müzik haricinde yıllardır bu hobiyle uğraşan Fuat Güner sahnedeki başarısı kadar göklerde de çok başarılı. Türkiye de model uçak akrobasi yarışmalarında birçok dereceleri bulunan MFÖ’nün F’si yani Fuat Güner bu hobiyi herkese tavsiye ettiğini söyledi.

25 yıldan daha uzun bir süredir modelcilikle uğraşan Fuat Güner, çocukluk yıllarından başlayan merakıyla lastikli pervaneli uçaklar yaparak başladığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti, “Bundan 20 sene önce falan bir trafik kazası geçirmiştim. Evde bir uçak yaptım. Sonra hadi bunu uçuralım diye gittik bir alana. Orada eğitim aldım ve 30 - 40 sorti uçtuk. Sonra yavaş yavaş öğrendim radyo kontrollü uçakları kullanmayı. O zaman bu zamandır konserlerden fırsat buldukça, çok sık olmasa da, haftada en az bir kere gidiyorum uçmaya. Aynı zamanda İstanbul Model Uçak Kulübü’nün de başkanlığını yapıyorum. Çok gönül verdiğim bir hobi. Uçmayı zaten çok seviyorum. Bazen fırsat buldum mu hakiki uçaklarla da uçma şansım oluyor. Bu vesileyle f uçağı yarışmasına katılayım, destek vereyim diye geldim.”

Yapılacak yarışmada çok usta pilotların olduğunu kendisinin o kadar da iddialı olmadığını söyleyen Fuat Güner, "Yaptığın hareketlerin her birinde bir zarafet olması lazım. Onu sağlamak o kadar güvenli bir iş değil. Hele bir de rüzgar oldu mu, yok arkadan karşıdan falan insan o zaman tecrübeye ve çok uçmaya ihtiyacı oluyor. Ama çok güzel bir hobi. Gerçekten herkese tavsiye ediyorum. En azından bunu yaparken, uçarken değil bir de bunu yapması var uçakları. Kendim de ben yaptım çok. Rehabilitasyon gibi hiçbir tasanız, bir kederiniz kalmıyor. Hiçbir şey düşünemez oluyorsunuz. O yüzden herkese tavsiye ediyorum, güzel bir hobi." dedi.

Eskişehir’in güzelliğinden de bahseden Güner, “Modern bir şehir, yaşayan bir şehir. Dolayısıyla burada bulunmaktan çok mutluyum. İnönü de harika bir yer. Yani eğer uçmak isteyenler varsa, çok güzel bir yerdeler. Bunun değerini bilsinler diyorum.”


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500