Bu Annelerin Yürekleri Paramparça

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde yaşayan komşu iki annenin çocukları 130 gündür kayıp ve yarınki anneler gününe bir parçaları eksik olarak girecekler.


Bu Annelerin Yürekleri Paramparça

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde yaşayan komşu iki annenin çocukları 130 gündür kayıp ve yarınki anneler gününe bir parçaları eksik olarak girecekler.

 

Reşadiye ilçesinin Çermik Mahallesinde 29 Aralık 2015 tarihinde evlerinin yanında parkta oynayan, Nazife ve Bayram Taşçı’nın 5 yaşındaki çocukları Dursun Kağan Taşçı ve komşuları Adile ve Ömer Erol çiftinin 8 yaşındaki çocukları Bayram Erol bir anda ortadan kayboldu ve bugüne kadar haber alınamadı. Yarın ki anneler gününü buruk geçiren ailelerden Bayram’ın ikiz kardeşi Berat annesinin anneler gününü kutladı. Öğretmeninin yardımıyla hazırladığı çiçek resmini sakladığı yatak odasından getirerek annesine verdi. Oğlunun boynuna büyük bir acıyla sarılan anne, duygusal anlar yaşadı.

Kaybolan oğlu Bayram’sız ilk anneler günü olduğunu ve çok acı çektiğini söyleyen Adile Erol, “Çok mutsuz ve üzgünüm. Bayram anneler gününde bana çiçek getirirdi. 4 ayı gecik bir süredir bir haber gelir diye bekliyoruz. Gözlerimiz kapıda, benim için geçen günlerin ne olduğunu anlayamıyorum. Anlamsız geliyor bana her gün ağlıyorum. Bir haber gelsin diye bekliyorum. Allah’ıma dua ediyorum, inşallah en kısa zamanda bir haber gelir. Nerede olduğunu bilmiyoruz. Yaşıyor mu, öldü mü? Hiç bir haber alamıyoruz. Gören duyan birisi varsa bize söylesin. Halimizi görüyorlar kaç aydır ekranlardayız. Bir umut bir haber bekliyoruz. Bu Anneler Günü benim için zor geçecek evladımdan hiçbir haber yok” ifadeleriyle yürekleri dağladı.

Bayram’ın ikizi olan Berat ise kardeşinin bir an önce eve dönmesini sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Annesine verdiği hediyede, “Anneciğim bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım. Seni çok seviyorum annem.” yazıları dikkatlerden kaçmadı.

ANNELER GÜNÜNDEN İKİ GÜN SONRA DURSUN KAĞAN’IN DOĞUM GÜNÜ

Aynı gün beraber kaybolan Dursun Kağan Taşçı’nın babası İbrahim Taşçı, annesinin çok yıprandığını oğlunun kaybolduğu günden beri hasta ve bitkin olduğunu bu nedenle konuşacak durumda olmadığını söyleyerek, “Çocukları götüren kimse Allah rızası için çocuklarımızı bize geri versin. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Günlerce arama yapıldı, ödül konuldu ama hiçbir şey çıkmadı ortaya” şeklinde konuştu.

Dursun Kağan’ın anneler gününden 2 gün sonra doğum günü olduğunu söyleyen baba İbrahim Taşçı “Bizler için bu Anneler Günü’nde ve doğum gününde acı devam edecek. İnşallah bir sonuç alırız” diye konuştu.

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500