Çocuğunu Okula Bıraktı Şehit Oldu

Giresun’un Çaldağ ilçesinde şehit olan karakolun komutanı Astsubay Zafer Çalışkan’ın aile evine ateş düştü. Çocuğunu saba okula bıraktıktan sonra karakola geçtiği sırada gerçekleştiren saldırıcı sonucu şehit olduğu öğrenildi.


Çocuğunu Okula Bıraktı Şehit Oldu

Giresun’un Çaldağ ilçesinde şehit olan  karakolun komutanı Astsubay Zafer Çalışkan’ın aile evine ateş düştü. Çocuğunu saba okula bıraktıktan sonra karakola geçtiği sırada gerçekleştiren saldırıcı sonucu şehit olduğu öğrenildi.

 

Bugün teröristler tarafından Çaldağ Jandarma karakoluna ateş açıldı. Karakoldaki askerlerle karşılıklı yaşanan silahlı çatışma sonrasından Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan yaralandı. Yaralı olarak kaldırıldığı Giresun Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. O sırada hastanede bekleyen eşi ve çocuklarına Giresun Valisi Hasan Kahraman  tarafından acılı haber verildi.

Edinilen bilgilere göre Şehit Astsubay Zafer Çalışkan’ın Ankaralı olduğu, lojmanların hemen yan tarafından bulunan okuldan çocuğunu alıp eve bıraktıktan sonra karakola geçtiği esnada teröristlerin ateş açtığı öğrenildi.

Acı olayla ilgili konuşan Giresun Valisi Hasan Kahraman, şehidimizin kanını yerde bırakmamak için operasyonların kesintisiz devam ettiğini bildirerek,  “Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi sınırları içerisinde yer alan Üçtaş köyündeki Akköy-II Hidroelektrik Santraline düzenlenen saldırıdaki grubun olacağını düşünmüyoruz. Bütün kuvvetlerimizle bölgedeyiz. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Çaldağ Jandarma Karakoluna teröristlerin ilk olarak roketatarla saldırdığı, ardından uzun namlulu silahlarla ateş açtığı öğrenildi. Çatışma bölgesine çok sayıda güvenlik görevlisi sevk edilirken havadan destekli operasyonlar kesintisiz sürüyor.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500