Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler

Bu hafta sinemalarda vizyona girecek filmleri siz okurlarımız için derledik. İşte vizyondaki filmler


Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler

Bu hafta sinemalarda vizyona girecek filmleri siz okurlarımız için derledik. İşte vizyondaki filmler;

 

5 Dakkada Değişir Bütün İşler

3 yakın arkadaş olan Sedat, Harun ve Cihan, orta halli bir mahallede yaşamaktadır.  Sedat, İnternet cafe işletmektedir. Bahisten para kazanan ve aynı gece 3 kafadar bu parayı harcamak için pavyona giderler. Fakat Harun ve Cihan daha önce hiç pavyona gitmemişlerdir. Sedat abileri onlara pavyonda göz kulak olacaktır! Fakat pavyonda içkiyi fazla kaçıran 3 kafadar sarhoş olur ve yüklü gelen hesabı ödeyemezler. Gittikleri pavyonun sahibi, psikopat Tavşan Rıza isimli mafya babası 3 arkadaşın en büyük kâbusları olacaktır.

Senaryosunu Alptekin Öztürk, Orçun Benli ve Şükrü Üçpınar’ın yazdığı ve Orçun Benli’nin yönettiği 5 Dakkada Değişir Bütün İşler’in başrollerinde Bülent Şakrak, Haki Biçici, Kaan Turgut, Emre Altuğ, Ecem Özkaya, Murat Şahan, Ali Düşenkalkar gibi ünlü isimler oynuyor.

Adım Adım

Eski bir balet olan Şevket’in hayatı bir anda oğlu Tolga’nın görme engelli olan kızı Ayşen’i ona bırakmasıyla bir anda karışır. Hayata müzik ile bağlanan Ayşen’e kendisini adayan Şevket kendisini bu güzel yolculukta değişik  hayatların içinde bulacaktır. Sinan Uzun’un Yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Adım Adım’ın başrollerinde Haldun Dormen, Asuman Dabak, down sendromlu olan Can Ayan, bedensel engelli baletler Mehmet Sefa Öztürk ve Bora Acar Zöngür de oynuyor.

 

Ankara Yazı Veda Mektubu

10 Ağustos 1978 günü Ankara’da sol görüşlülerin uğrak mekanı olan kahvehane taranır. O zaman ülkede uygulanan sıkıyönetim bile bu ve benzeri olaylara engel olamaz. Bundan sonra Balgat Katliamı olarak anılacak olaydan birkaç saat sonra, polis çevre semtlerde, olayla bağlantısı olduğunu düşündüğü birçok ülkücü genci gözaltında tutar. Gözaltına alınan kişilerin içinde henüz 20 yaşlarında olan Mustafa Pehlivanoğlu vardır. Mustafa’nın gözaltına alındıktan daha sonra annesi Zeynep Hanım ve babası Ahmet Bey’in hukuki mücadelesi başlamıştır. Daha sonra aradan geçen senelerde 12 Eylül Askeri Darbesi’nin kurduğu mahkemede idam cezasına çarptırılan Mustafa Pehlivanoğlu, bir sabah vakti anne ve babasının haberi bile olmadan idam edilir...

Kemal Uzun’un yönetmen koltuğunda oturduğu ’Ankara Yazı-Veda Mektubu’nda başrol oyuncuları Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu, Münir Can Cindoruk, Burçin Abdullah, Ümit Acar, Tuncer Salman ve Sefa Zengin. Filmin yapımcılığını ise Galip Güner ve Elin Ecealp yaptı.

Başgan

Kıbrıs Türklerİ, Kıbrıs’ın kuzeyinde Avrupa Birliği’nin "kontrolu altında olmayan" bölgesinde yaşamaktadır. Arif Salih Kırdağ, Türkleri ve Rumları tekrar bir devlet çatısı altında toplayarak, 40 yıldan fazla zamandır var olan Kıbrıs sorununu çözmeye uğraş veren politikacıdır. Orhan Eskiköy belgeseli hem yazıp hem de  yönetiyor.

 Çöl Kraliçesi

Film, yazar, gezgin, arkelog, araştırmacı ve  20 yy. sonlarında İngilltere İmparatorluğu’nda siyasi bir figür olarak bilinen Gertrude Bell’in hayatını bilinmeyen yönleriyle sinemaya  taşıyor. Çok fazla meraklı ve maceracı bir kadın olan Gertrude İngiltere’nin dışında da bir hayat olduğunu düşünerek o bilinmeyen hayatı merak eder ve görmeyi ister. Tahrandaki İngiltere elçiliğine görevli olarak gider, burada de  elçilik sekreteri olan Henry Cadogan’a aşık olur. Fakat bu aşk yanlış anlaşılmış kişilerle beraber ömür boyu sürecek olan bir heyecanın başlangıcı olacaktır. Werner Herzog filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yaparken, Nicole Kidman başrol oyuncusu  olarak yer alıyor. Kadronun diğer yıldızları oyuncuları ise Robert Pattinson, Damian Lewis, James Franco ve Christopher Fulford.

İfrit’in Diyeti: Cinnia

Cin temalı bir korku filimi çekmeye karar veren üç arkadaş, film için kendilerine sağlam bir hikâye araştırırlar. Hikâye arayışındaki bu üç genç, o civarda yaşayan bir Mühr-ü Vekil’in kapısını çalar ve işte o andan sonra çekmek istedikleri korku hikâyesinin kahramanları olarak kendi korku hikâyelerinin dehşet dolu anlarını yaşamaya başlarlar.

Özgür Özberk ve Şahin Yiğit’in beraber Yönetmenliğini yaptığı filmin senaristliğini ise İbrahim Hakkı Öztürk yapıyor. Filmin başrollerinde Özgür Özberk, Gülşah Çomoğlu, Fahri Öztezcan ve Kirkor Dinçkayıkçı, Gözde Fidan, Ebru Demirdöven, Fatma Öney ,Serap Önder ve Yusuf Cemal Temel bulunuyor.

 

İşkence Odası

Çocukken kaçırılarak işkenceye maruz kalan genç bir kadının intikam arayışını konu alan filmde, kadını ve yine kendisi gibi çocukken istismara uğramış bir arkadaşını sapkınlığın iğrenç ve derin bataklığına götürür. Martyrs, 2008 yılında Pascal Laugier’ın yönettiği aynı adı taşıyan filmin tekrar çevrimi. Amerikan yapımı olan filmin  başrollerinde Bailey Noble, Troian Bellisario, Kate Burton, Blake Robbins gibi ünlü isimler yer alırken; Kevin Goetz ve Michael Goetz filmin yönetmen koltuğunda oturuyor.

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Marvel alemi için sivil savaş zamanı gelmiştir. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı; süper kahramanları, öykü evreninin en önemli olayında karşı karşıya getiriyor. Yenilmezler’in de içinde olduğu olay kötü bir şekilde biterse, politik güçler Yenilmezler’in bir otoritenin takip ettiği ve yönlendirildiği bir sistemin kurulabilmesi için baskı kurmaya başlarlar. Bu durum karşısında Yenilmezler fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Steve Rogers’ın başkanlığında Yenilmezler’in hükümetin baskısı olmaksızın özgürce insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup ve Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen bir diğer grup. Chris Evans’ın dördüncü kez Kaptain Amerika kostümünü tekrar giyeceği bu filmde, Russo Kardeşler yönetmenliğini yaptığı filmde Chris Evans’a başrollerde Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Daniel Brühl gibi ünlü isimler oynuyor.

Sonsuzluk Teorisi

Srinivasa Ramanujan Iyengar, Hindistan’ın Madras kentinde yoksulluk içinde büyürken, İkinci Dünya Savaşı sırasında Cambridge Üniversitesi’ne girebilmesi için hak kazanır. Profesör G. H. Hardy rehberliğinde, Iyengar matematiksel teorinin öncülerinden biri olacaktır. Filmde gerçek hayatta yaşamış olan matematikçi Srinivasa Ramanujan Iyengar’ın yaşamı anlatılıyor. Yönetmenliğini ve senaryosunu Matt Brown’un yazdığı filmin oyuncu kadrosunda ise Jeremy Irons, Stephen Fry, Dev Patel gibi isimler var.

Yarım

 

Filmde Türkiye’nin doğusunda bulunan bir dağ köyünde yaşayan 15 yaşındaki küçük Fidan’ın annesini kaybettikten sonraki zorlu yaşamını anlatıyor. Fidan annesinin ölümünün sonra kendisinden küçük olan iki kardeşine annelik yaparken bir taraftan da çobanlık yaparak hayatını kazanmaya ve kardeşlerine bakmaya çalışır. Fidan, kendi istemediği halde, para karşılığında çocuk yaşında bir aileye gelin olarak verilir. Ege’deki yeni başladığı hayatı ise eskisinden daha da zor olur. 35 yaşlarındaki Salih isimli evlendirildiği adamın zihinsel sorunları vardır ve rahatsızlığından dolayı çocuksu davranışları yapmaktadır. İlk başlarda birbirlerini istemeyen iki çocuk arasında zaman içinde iyilik ve merhamet dolu bir sevgi oluşacaktır.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500