Öz Abisini Öldürüp Yengesini Aldı

Konya’nın Çumra ilçesinde yengesiyle yasak aşk yaşayan Ali Ekmekçi, abisi Sami Ekmekçi’yi öldürüp yengesinin erkek kardeşi Şani Demirci ile birlikte cesedini kuyuya attıkları 26 yıl sonra ortaya çıktı.


Öz Abisini Öldürüp Yengesini Aldı

Konya’nın Çumra ilçesinde yengesiyle yasak aşk yaşayan Ali Ekmekçi, abisi Sami Ekmekçi’yi öldürüp yengesinin erkek kardeşi Şani Demirci ile birlikte cesedini kuyuya attıkları 26 yıl sonra ortaya çıktı.

 

Konya ‘nın Çumra ilçesinde müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Sami Ekmekçi’nin 26 yıl önce eşi Safiye Demirci ile yasak aşk yaşayan kardeşi tarafından öldürülerek yengesinin erkek kardeşi Şami Demirci ile birlikte kuyuya attıkları ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre bundan 6 ay önce Avustralya’da yaşayan bir Türk gurbetçi, Sami Ekmekçi’ nin yakın arkadaşı olduğunu ve cinayete kurban gitmiş olabileceğine dair Konya emniyetine ihbar maili attı. Konya emniyetine gönderilen mailde, 90’lı yılların başında düğünlerde müzisyenlik yapan Sami Ekmekçi’nin o yıllarda karısı Safiye Demirci ile kardeşi Ali Ekmekçi arasında yasak aşk dedikoduları çıktığını ve bu dedikodulardan sonra Sami Ekmekçi’nin ortadan kaybolduğu yazıyordu. 90’lı yıllardan bugüne kadar kendisinden hiçbir haber alınamadığını belirtti. İhbar üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, Sami Ekmekçi’nin hayatta olup olmadığına dair araştırmaya başladılar. 1989 yılından bugüne kadar hiçbir kayıt ve izine rastlayamayan ekipler olayı Cinayet Büro Amirliğine devrettiler. İhbarla örtüşen bilgileri toplamaya başlayan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, düğünlerde aranan isim olan müzisyen Sami Ekmekçi’nin karı Safiye Ekmekçi ile kardeşi Ali Ekmekçi arasında yaşanan yasak aşk dedikodularını doğruladılar. Bunun üzerine harekete geçen ekipler Konya’da fırın işleten Ali Ekmekçi’yi, Gene Konya’da sürücü kursu işleten Safiye Demirci’yi ve kardeşi Şani Demirci’yi gözaltına aldılar.

Gözaltına alınanlardan Şani Demirci cinayeti itiraf ederek olayı şöyle anlattı, “O yıllarda 14 yaşındaydım ve askerden gelen Ali Ekmekçi ile birlikte fırında çalışıyorduk. Ablam Sami Ekmekçi’nin kendisine şiddet uyguladığından dert yanıyordu. Daha sonra ablamla Ali Ekmekçi’nin ilişki yaşadığını öğrendim. Bir gün bunlar Sami Ekmekçi’yi öldürmek için anlaşmış. Bir akşam fırından Ali Ekmekçi ile birlikte çıkarak ablamların iki katlı evinin önüne giderek bir müddet oturduk. Sonra ışıkları yanmayan evden ışık yanıp söndü. Bunun üzerine Ali Ekmekçi ile birlikte eve girdik. Evin içinde bulunan sopayı alan Ali Ekmekçi uyuyan ağabeyine vurmaya başladı. Sopa darbesiyle kanlar içinde kalan Sami Ekmekçi’yi kardeşi çamaşır ipiyle boğarak öldürdü. Sonra Ali Ekmekçi ile ablam birbirlerine bakarak gülmeye başladı. Ben de o sırada hem olayları izledim hem de diğer odada ağlayan yeğenim Yasin’e baktım. Sonra Sami Ekmekçi’yi battaniyeye sararak alt kata indirdik. Sonra hepimiz evden ayrılarak Ali Ekmekçi’nin evine gidip orada kaldık. Ertesi akşam Ali Ekmekçi ile beraber at arabasıyla ağabeyi Sami’nin battaniyeye sarılı cesedini evinden alarak bir tarlada bulunan su kuyusuna attık.”

Öz abisini öldüren Ali Ekmekçi ise,  “Ben askerdeyken ağabeyim evlendi. Bana evlilik fotoğrafları geldi. Fotoğrafı görünce ağabeyim çirkin yengem çok güzel geldi bana. Askerden geldikten sonra yengemle yakınlaşmaya başladık. Sonra ilişki yaşadık. Safiye bana ağabeyimle değil benimle yaşamak istediğini söyledi. Ağabeyim Sami’yi ortadan kaldırma konusunda anlaştık. Yaptığımız plan sonrasında Safiye evin kapısını açık bırakarak içeri sopa bıraktı. Sonra sopayla uyuyan ağabeyime vurmaya başladık. Karşılık vermeye çalıştı ama sonra öldürdüm. Ertesi gece at arabasıyla cesedi su kuyusuna attık” şekilde sucunu itiraf etti.

Cinayet Bürosu ekiplerinin derinleştirdiği soruşturmada ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Olaydan 4 yıl sonra 1994 yılında Sami Ekmekçi’nin eski eşi Safiye Demirci şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtığı öğrenildi. Açılan dava da Sami Ekmekçi’nin kardeşi Ali Ekmekçi’nin tanıklık ettiği bilgisi tespit edildi. Mahkeme heyeti Sami Ekmekçi’nin duruşmaya neden katılmadığını sorduğu, Ali Ekmekçi’nin abisinin eşiyle hiç geçinemediğini mahkeme salonunda dahi yüzünü görmek istemediğinden duruşmaya katılmadığı ifadesi kullanıldığı tespit edildi.

Abisini öldürdükten sonra yengesi Safiye Demirci ile ilişkisini devam ettiren Ali Ekmekçi bir süre sonra başka birisiyle evlendi. Bu süreçte de yengesi Safiye Demirci’ye ayrı ev tutarak ilişkilerini devam ettirdiler. 1996 yılında Safiye Demirci’de başka birisiyle evlendi. Daha sonra Konya Çumra’dan ayrılarak İstanbul’a yerleşen Safiye Demirci’nin bir barda konsomatrislik yaptığı öğrenildi. İstanbul’da çalıştığı bardan polis ekipleri tutuklayarak Konya’ya getirildi. İlk ifadesinde Ali Ekmekçi ile ilişki yaşadığını doğrularken Sami Ekmekçi’nin neden öldüğünü bilmediğini söyledi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500