Seda Sayan-Zuhal Topal Kavgasından Önemli Gelişme

Ünlü sanatçı Seda Sayan, Zuhal Topal hakkında “Zekeriya Atak olayı” nedeniyle başlatılan soruşturmada ifade verdi. Sayan savcılıkta verdiği ifadede, Topal’ın iftira, hakaret ve lekelenmeme hakkını ihlal suçlarından cezalandırılmasını istedi.


Seda Sayan-Zuhal Topal Kavgasından Önemli Gelişme

Ünlü sanatçı Seda Sayan, Zuhal Topal hakkında “Zekeriya Atak olayı” nedeniyle başlatılan soruşturmada ifade verdi. Sayan savcılıkta verdiği ifadede, Topal’ın iftira, hakaret ve lekelenmeme hakkını ihlal suçlarından cezalandırılmasını istedi.

 

Zuhal Topal’la izdivaç” isimli evlenme programına katılan, Zekeriya Atak isimli damat adayı geçtiğimiz Şubat ayında “Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız" diyerek canlı yayını terk etmişti. Ardından rakip kanalda program yapan Seda Sayan’ın damat adayı Atak’a Topal’ın programını karıştırması için para verdiği iddia edilmişti.

Sosyal medyada Atak’ın, ’Zuhal Topal’la’ programında olay çıkarması karşılığında Seda Sayan ve nişanlısı Erkan Çelik’ten 4 bin 350 TL aldığını söylediği bir video kaydı da yayınlanmıştı. Zekeriya Atak, büyük ses getiren görüntülerin silah zoruyla çekildiğini belirterek savcılığa başvurdu. Damat adayı Atak; Fox TV stüdyosunda kendisini silah zoruyla alıkoyduklarını iddia ettiği Zuhal Topal, eşi Korhan Saygıner, Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal ve yapımcı Zeynep Peker’den şikayetçi oldu. Savcılık; Topal, Saygıner, Portakal ve Peker hakkında tehdit, alıkoyma ve şantaj iddiasıyla soruşturma başlatmıştı.

Tüm bunların ardından Seda Sayan ve nişanlısı Erkan Çelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş, Zuhal Topal, Korhan Saygıner ve Zeynep Peker hakkında şikayetçi olmuştu.

SAYAN İDDİALARI YALANLADI “ZUHAL TOPAL CEZALANDIRILSIN” DEDİ

Sayan bugün eşi Erkan Çelik ve avukatı Altın Mimir ile birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek, ifade verdi. Sayan’ın ifadesinde, Zekeriya Atak isimli şahsı kendisinin gönderdiği iddialarını yalanladığı öğrenildi. Sayan, Zuhal Topal hakkında “iftira, lekelenmeme hakkını ihlal ve hakaret” suçlarından dava açılmasını ve cezalandırılmasını istedi. Sayan, adliye çıkışında avukatı Altın Mimir ile çektirdiği fotoğrafı “Adliye çıkışında avukatımla sarılmaca” notu ile sosyal medya hesabı İnstagram’dan paylaştı.

Zuhal Topal, eşi ve yapımcısının da ilerleyen günlerde ifade vermesi bekleniyor.

SEDA SAYAN ‘DA KAVGA BÜYÜYOR.

Zuhal TOPAL hakkında ‘’Zekeriya Atak olayı’’  sebebiyle başlatılan soruşturma kapsamında ünlü sanatçı Seda SAYAN Emniyet Müdürlüğünde ifade verdi.

Zuhal Topal ‘ın sunuculuğunu yaptığı  “Zuhal Topal’la izdivaç” programına  konuk olarak katılan Zekeriya Atak isimli kişi geçtiğimiz Şubat ayında  programda “Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız" diyerek programı terk etti. Olayın ardından rakip kanalda aynı formatta program yapan Seda Sayan’ın Zekeriya Atak’ı programı karıştırmak için para karşılığında tuttuğu iddia edilmişti. 

Zekeriya Atak’ın, ’Zuhal Topal’la izdivaç’ ’programındaolay çıkarması için ünlü sanatçı Seda Sayan’dan ve nişanlısı Erkan Çelik’ten 4 bin 350 TL aldığını söylediği bir video kaydı sosyal medya üzerinde yayınlanmıştı. Daha sonra Zekeriya Atak görüntülerin sosyal medya üzerinden yayınlanmasından sonra videonun silah zoruyla çekildiğini söyleyerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Zekeriya Atak Fox TV stüdyosunda kendisini zor kullanarak alıkoyduklarını iddia ettiği sunucu Zuhal Topal, eşi Korhan Saygıner, Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal ve yapımcı Zeynep Peker’den şikâyetçi oldu. Savcılık kişiler hakkında zorla alıkoyma, tehdit ve şantaj iddialarıyla incelemebaşlattı. 

Yaşanan bu olaylardan sonra ünlü sanatçı Seda Sayan ve nişanlısı Erkan ÇelikZuhal Topal, Korhan Saygıner ve Zeynep Peker hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

ÜNLÜ SANATÇI İDDİALARI YALANLADI.

Bugün Seda Sayan, nişanlısı Erkan Çelik ve çiftin avukatı Altın Mimir ile beraber Çağlayan Adalet sarayına giderek ifadelerini verdi. Ünlü sanatçı ifadesinde Zekeriye Atak’ı kendisinin gönderdiğine dair iddiaları kabul etmedi. Seda Sayan Zuhal Topal hakkında “iftira, lekelenmeme hakkını ihlal ve hakaret”  suçlarından inceleme başlatılmasını istedi. Seda Sayan, çıkışta avukatı Altın Mimir ile çekilen fotoğrafını “Adliye çıkışında avukatımla sarılmaca” notuyla  İnstagramüzerinden paylaştı.

Olayın karşı taraflarının önümüzdeki günler de ifade vereceği tahmin ediliyor.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500