7 Kurşunla Öldürdü, Beraat Etti

Kendisini kaçırmak amacıyla zorla arabasına bindirmeye çalışan Mehmet Sağlam’ı kendini korumak amacıyla 7 kurşun sıkarak öldüren ve müebbetle yargılanan Songül B. şaşırtıcı bir şekilde beraat etti.


7 Kurşunla Öldürdü, Beraat Etti

Kendisini kaçırmak amacıyla zorla arabasına bindirmeye çalışan Mehmet Sağlam’ı kendini korumak amacıyla 7 kurşun sıkarak öldüren ve müebbetle yargılanan Songül B. şaşırtıcı bir şekilde beraat etti.

 

Trabzon’un Tonya İlçesi Karaçam mahallesinde 10 Ağustos 2014 tarihinde meydana gelen olayda 7 kurşun isabet ederek ağır yaralı halde bulunan Mehmet Sağlam, son nefesini verirken kendisini Songül B.’nin vurduğunu söyleyerek hayatını kaybetti.

Mehmet Sağlam’ın son nefesindeki ihbarı üzerine tutuklanarak gözaltına alınan 36 yaşındaki Songül B. ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Daha sonrasında sorgulamanın devam etmesi üzerine daha fazla dayanamayarak gözyaşları içinde 2 çocuk annesi Songül B. cinayeti anlattı. Suçlamayı kabul eden Songül B. hakkında Trabzon 1.Ağır Ceza Mahkemesinde müebbet istemiyle dava açıldı.

Tutuksuz yargılanan Songül B. ilk duruşmasında cinayet anını şöyle anlattı, "Mehmet, ben boşandıktan sonra peşimi bırakmadı. Sık sık rahatsız ediyordu. Olay gecesi evime gelerek aracının bozulduğunu söyleyip el feneri istedi. Feneri getirmek için içeri girdiğimde saldırdı. Kendisine direndim. Evde bulundurduğum kurusıkı tabancayla bir el ateş ettim. Ancak beni zorla aracına bindirmeye çalıştı, bu sırada silahı yere düştü. Aldım ve ateş ettim..." dedi.

Daha sonra sözlerine devam eden Songül B. olay günü çığlık atarak yardım istediğini ancak kimsenin yardım etmediğini ve görgü tanıkları olduğunu da söyledi. Sözlerini son olarak kendini koruduğunu, haklı olduğunu mahkeme heyetinin anlamasını istediğini ve beraatini istediğini söyledi. Songül B. den sonra görgü tanıkları dinlendi. Songül’ün ifadesini doğrulayan görgü tanıklarında sonra mahkeme heyeti karar açıklamasını yaptı. Tutuksuz olarak yargılanan Songül B.’nin, kendisine yönelik olan cinsel saldırıdan korunmak üzere cinayet işlediğini, ancak suçun olay esnasında kaynaklanan korku, panik ve heyecana dayalı meşru müdafaa sınırının aşıldığını ceza verilmesine yer olmadığı hükmüne karar verdi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500