Apple Kaybedebilir ve Google Geçebilir

Hisseleri halka açık olan dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple, en büyük olma unvanını yakın zamanda rakibi Google'a kaptırabilir.


Apple Kaybedebilir ve  Google Geçebilir

Hisseleri halka açık olan dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple, en büyük olma unvanını yakın zamanda rakibi Google'a kaptırabilir.

 

Geçtiğimiz ayın son haftası Apple şirketi için çok kötü geçti. Ünlü firmanın piyasa değeri geçtiğimiz haftada 69 milyar dolar azalarak 507 milyar dolara geriledi. Geçtiğimiz Salı gecesi 2016 yılı Ocak Mart dönemine ait mali sonuçlarını açıklayan ünlü teknoloji şirketi 13 yıldan sonra gelir kaybederek bir ilk yaşadı. Şirketin gelirleri geçtiğimiz yılın aynı dönemine bakıldığında yüzde 14 azalarak 50,6 milyar dolar şeklinde gerçekleşti. Mali sonuçların açıklanmasından sonra Apple hisselerin de yüzde 8 civarlarında kayıp yaşandı.

Diğer yandan ünlü teknoloji şirketi Apple da yaşanan bu düşüş, hisseleri dünyanın en değerli şirketi olma ünvanını da tehlikeye attı. Geçtiğimiz cuma piyasaların kapanışı itibariyle Apple 507, Google'ın çatı şirketi olarak bilinen Alphabet ise 484 milyar dolar değere sahip. Şu an itibariyle Apple hisseleri düşüşe geçmese dahi Alphabet 'teki yüzde 5 lik bir artış dünyanın en değerli şirketi olma ünvanını değiştirebilir. Yurt dışındaki uzmanlardan alınan bilgilere göre Apple daki satış dalgalanmaları devam edecek. Uzmanların bu konudaki tahminleri gerçekleşirse  birkaç gün içinde dünyanın en büyük teknoloji şirketi ünvanını   Apple kaybedebilir ve  Google geçebilir.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500