Kadın Güzelse Sevişmeyi Uzatırım

Türkiye’nin Yeşilçam döneminin ünlü aktörlerinden Aydemir Akbaş o dönemlerde yaşadığı sıkıntıları ve sektörün bilinmeyen yönlerini anlattı.


Kadın Güzelse Sevişmeyi Uzatırım

Türkiye’nin Yeşilçam döneminin ünlü aktörlerinden Aydemir Akbaş o dönemlerde yaşadığı sıkıntıları ve sektörün bilinmeyen yönlerini anlattı.

 

Önümüzdeki yıl 4 film anlaşması imzalamış ünlü aktörlerden 80 yaşındaki Aydemir Akbaş, Yeşilçam döneminde erotik film sektöründen aile sinemalarına geçebilmiş nadir sanatçılarımızdandır. Eşi Beyhan Akbaş ile 3 kere boşanmış olup 4 kez tekrar evlenmiştir. Zamanında erotik filmlerde silah zoruyla oynadığını, fakat çok paralar kazandığını ancak kazandığı bütün parayı harcadığını söyledi.

Aydemir Akbaş ile yapılan röportajda ölümden korkup korkmadığı sorulunca, “Of, ölümden ödüm kopar! Bir de iğneden! Galatasaray Lisesi'nde okurken hemşire daha kapıyı açarken bayılırdım!” ifadelerini kullandı.

Kısa boyunun oyunculuğa ve hayran kitlesine olan etkisi sorulduğunda, “Allah vergisi! Sokakta bu asık suratımı gören, hiçbir şey yapmasam bile gülüyor. Bunu ben söylemiyorum, Türkiye'nin en iyi komedyenlerindenim.” dedi. Eşi Beyhan hanımla ilgili olarak, “Türkiye'nin en güzel kadınlarından biridir. Oyuncudur, bizim tiyatroda tanıştık. Bir gece Sabah 4'te futbolcu Şükrü Gülesin'le evini bastık, kızı aldım! Babam da annemi silah zoruyla almış.” dedi. Hiç çocuğunun olmaması hakkında gelen soruya, ”İyi ki olmamışım!' diyorum. Bu ortamda kızım kötü yola mı düşecek, oğlum gay mi olacak diye delirirdim.” Şekilden cevap verdi. Dönemin pavyonlarına değinen Akbaş, “Bir dakika! Lütfen! Eski pavyonları, gazinoları şimdikiyle karıştırma! Pavyona bile ailenle giderdin! Pavyonda okul taksidimi yediğim var be benim! Lise arkadaşlarımızla kaçıp gitmiştik!” dedi. Erotik filmlerde oynadığı dönemler hatırlatılan Aydemir Akbaş, ”Bir kere şunu netleştirelim, benimkiler erotik filmdi. Araya parça konuyordu parça! Ona bakarsan Türkan Şoray'ın da, Fatma Girik'in de erotik filmlerinde parça koydular! 'Yabancı parça' denir ona.  Aşırı sahneleri biz çekmezdik.Biz silah zoruyla erotik filmde oynadık! Yeşilçam batıyordu, mecbur kaldık. Ben, Ali Poyrazoğlu, Bülent Kayabaş kurban seçildik. Kadın güzelse, temizse tabii hissedersin! Hatta ben sevişme sahnesini uzatırım!” ifadelerini kullandı.

Tekrar neden çocuğu olmadığı konusu sorulunca, “İlk çocuğumuz prematüre doğdu. Kedilerden hamile kadınlara geçen 'toxoplasma' enfeksiyonu yaşadık. Bu hastalık ilk kez Beyhan'da keşfedildi. Bir daha da çocuğumuz olmadı.” diye cevapladı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500