Kanser Hastası Kız Yürekleri Dağladı

Kemik kanseri Mardinli kız tedavi olabilmek için yardım bekliyor. Kanserli kızın feryadı yürekleri dağlıyor.


Kanser Hastası Kız Yürekleri Dağladı

Kemik kanseri Mardinli kız tedavi olabilmek için yardım bekliyor. Kanserli kızın feryadı yürekleri dağlıyor.

 

Mardin merkeze bağlı Artuklu ilçesinin Eryeri Mahallesinde ikamet eden Çakar ailesinin 20 yaşındaki kızı Hicran bundan tam dört yıl önce 2012 yılında kemik kanserine yakalandı. İstanbul ve Diyarbakırda kanser tedavisi gören kızın çene kemiği alındı. Kanser tedavisi süresince ve ameliyat için 30 bin TL kadar borçlanan aile, kızları Hicranın çenesine protez takılabilmesi yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan maddi yardım beklediklerini söyledi.

2012 yılından bu yana kemik kanseri nedeniyle hasta olduğunu ve bunun yüzünden dışarıya dahi çıkamadığını belirten Hicran ÇAKAR “Tedavi olmak, iyileşmek istiyorum. Yardım etsinler bana. Diğer insanlar gibi dışarı çıkmak istiyorum. Dışarı çıktığımda insanlar bana bakıyor, yüzüne ne oldu diyorlar. Bende cevap veremiyorum. Üzülüyorum, ağlıyorum. Bize yardım edilmesini istiyorum. İyileşmek istiyorum. Bu halimden çıkmak istiyorum. Daha mutlu olmak istiyorum. Artık insanların iki defa bana bakmalarını, soru sormalarını istemiyorum. Evde çok sıkılıyorum, rahatça dışarı çıkmak istiyorum. Maddi durumumuz yoktur, yardım bekliyorum” diye konuştu.

KIZIM KURTULSUN.

Kızının hastalığı için devletten ve hayırsever vatandaşlardan yardım beklediklerini söyleyen baba Abdullah ÇAKAR “4 yıl önce kızımın kemik kanserine yakalandığını öğrendik. Önce Diyarbakır’da ardından da İstanbul’a götürerek tedavi ettirdim. İstanbul’da 6 ay kaldıktan sonra tekrar Diyarbakır’da tedavisine devam ettik. Tedavisi halen devam ediyor. Tabii kanserli olan çene kısmındaki kemik ameliyatla alındı. Yerine protez takılması lazım. Ama maddi durumun artık el vermiyor. 30 bin TL kadar borçlandım. Şuan İŞ-KUR üzerinden bir camide çalışıyorum. Devletten yardım istiyorum, benim çocuğumun hayatı kurtulsun” dedi.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500