Teog Soru ve Cevapları Açıklandı

Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) merkezi ortak sınav sorularının çözümleri ve cevapları açıklandı.


Teog Soru ve Cevapları Açıklandı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)    merkezi ortak sınav sorularının çözümleri ve cevapları açıklandı.

 

27-28 Nisan tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının sorularının cevap ve çözümleri bugün saat 14:00 itibariyle www.eba.gov.tr internet adresinden açıklandı.

TEOG SINAVLARI TAMAMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığınca 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı ile ilgili yapılan açıklamalarda “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılan merkezi ortak sınavları, herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlanmıştır. Sınavlar iki oturum halinde yurt içinde 970, yurt dışında ise 15 sınav merkezinde gerçekleştirilmiştir. Sınavın birinci gününde, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlâk bilgisi; ikinci gününde ise fen ve teknoloji, T.C. inkılâp tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil dersi sınavları uygulanmıştır" ifadelerini kullanıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan açıklamada Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına herhangi bir mazeret nedeniyle giremeyen öğrencilerin mazeretlerini en kısa sürede okul idarelerine belgelendirdikleri takdirde, 14-15 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan mazeret sınavına girebileceklerini bildirdi. Yapılan açıklamada "Okul idarelerince mazeret sınavına girecek olan öğrencilerin bilgilerini sınavdan sonraki beş takvim günü içerisinde e-Okul sistemine işleyecektir. Sınava giren bütün öğrencilerimize başarılar diler, velilerimize, emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500