Bursa'da Canlı Bomba

Bursa’da Ulu Camii yakınında 25 yaşında canlı bomba kadının kendisini patlatması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.


Bursa'da Canlı Bomba

Bursa’da Ulu Camii yakınında 25 yaşında canlı bomba kadının kendisini patlatması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

 

Edinilen bilgilere göre bugün saat 17:25 sularında Bursa’da bulunan Ulu camii yakınların büyük bir patlama meydana geldi. Ulu Camii’nin batısında bulunan kapının önünde 25 yaşlarında olduğu tahmin edilen kadının kendini patlatması sonucu çevrede bulunan vatandaşlardan 1 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi ağır yaralandı. Meydana gelen patlamanın etkisiyle çevrede bulunan dükkanların ve binaların camları patlayarak etrafa saçıldı. Patlamanın çıkardığı şiddetli sesle paniğe kapılan vatandaşlar caddelere dağılarak koşuşturmaya başladılar. Patlama alanında büyük panik yaşanırken Ulu Camii’de bulunan vatandaşlar camiyi boşalttı.

Patlamanın etkisiyle meydana gelen panik ortamında trafikte kilitlendi. Trafiğin kilitlenmesinden dolayı olay yerine sevk edilen polis ve sağlık ekipleri gecikmeli olarak ulaştılar. Kanlar içinde kalan yaralılara sağlık ekipleri gelene kadar vatandaşlar kendi imkanları ile müdahale ettiler. Daha sonra bölgeye çok sayıda polis ekibi ve sağlık ekipleri ulaştı.

Olay yerine ulaşan polis ekipleri güvenlik şeridi kurarak geniş güvenlik önlemleri aldılar. Ulu Camii’nin batı cephesinde yerde kanlar içinde yatan kadının canlı bomba olmasından şüphelendiler.

PATLAMA ALANININ CANLI GÖRÜNTÜLERİ

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500