Google Earth Millileşiyor

Bu yılın sonunda tamamlanması beklenen yazılımla Google Earth'e benzer ortamla Türkiye güncel görüntülerle izlenebilecek.


Google Earth Millileşiyor

Bu yılın sonunda tamamlanması beklenen yazılımla Google Earth ortamında Türkiye güncel görüntülerle izlenebilecek.

son dönemde teknolojik gelişmelerle öneli yatırımlar yapmaya başlayan Türkiye, teknoloji alanında yeniliklerine bir yenisini daha ekliyor. Tamamen yerli imkanlarla oluşturulan nerdeyse Google Earth'ın aynısına benzeyen yerli yazılımın tamamlanmasında sona gelindi. Tamamlanacak yazılım sayesinde Türkiye'nin bütün bölgeleri internet üzerinden canlı olarak 3 boyutlu olarak izlenebilecek. Daha bir çok faydası olacak yazılımla ilk akla gelen hizmetleri arasında, imar, nüfus tespiti, maden arama izni ve doğal afet riski bilgilerine kolaylıkla erişim sağlayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bünyesindeki uzman ve mühendisler tarafından tamamen yerli imkanlarla üretilen yazılım için Türkiye'de bulunan şehir merkezlerinin tamamı, taşra bölgelerinin ise 3 te biri fotoğraflandı. Çekilen bütün fotoğraflar bir merkezde toplanarak birleştirme işlemi yapılıyor. Birleştirme işlemi tamamlandıktan sonra sisteme arsalarla ilgili ayrıntılı bilgiler de yüklenecek. 

Yeni sistem özellikle yatırım yapmak isteyen vatandaşların işine yarayacak. Bunun haricinde bir çok avantajıda beraberinde getirecek yazılım sayesinde türkiye'nin bütün bölgeleri internet üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Yatırım yapılmak istenen arazi ile ilgili maden arama izni, imar durumu, doğal afet bilgileri gibi bir çok bilgiye tek tıkla ulaşılabilecek.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500