Kütahya'da Baba Deşeti

Kütahya iline bağlı Tavşanlı ilçesinde bir kişi eşinin kendisi terk etmesi üzerine 1,5 yaşlarındaki kız çocuğunu rehin aldı. Küçük kızın ve kendisinin boynuna ip geçiren adam balkona çıkarak çevreye rastgele ateş açtı. 2 saat süren çabaların ardından polisler adamı ikna edebildi.


Kütahya'da Baba Deşeti

Kütahya iline bağlı Tavşanlı ilçesinde bir kişi eşinin kendisi terk etmesi üzerine 1,5 yaşlarındaki kız çocuğunu rehin aldı. Küçük kızın ve kendisinin boynuna ip geçiren adam balkona çıkarak çevreye rastgele ateş açtı. 2 sat süren çabaların ardından polisler adamı ikna edebildi.

 

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Bağlık Mahallesi Evliya Sokakta dün akşam 20:00 sularında, Sinan Süzen (37) isimli vatandaş 3,5 yıllık eşi  Gülcan Süzen (30) ile aralarında tartışma çıktı. Tartışmadan sonra eşini terk eden Gülcan Süzen emniyete eşinden şikayetçi olduğunu belirtti.

Olay günü  Sinan Süzen akşam saatlerinde bir buçuk yaşındaki kız bebeğinin ve kendisinin boynuna ip geçirerek ikamet  ettikleri evin balkonuna çıkarak çevreye rastgele ateş etmeye başladı. Kendini kaybeden adam olay yerine gelen emniyet görevlilerine eşinin eve dönmesini söyledi. Olay yerine çok fazla sayıda polisle beraber itfaiye ekipleri ve ambulanslarda geldi.

Kütahya Tavşanlı ilçesi Kaymakamı  Numan Hatipoğlu ve İlçe Emniyet Müdürü Turgay Temel olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Polisler yaklaşık 2 saat süren çabalardan sonra Sinan Süzen’i ikna edip eylemden vazgeçirdi. Olaydan sonra evden dışarı çıkarılan  Sinan Süzen, emniyet ekipleri ile beraber Polis Merkezine götürüldü. Polisler olay sonrası 1,5 yaşındaki kız çocuğunu ise Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Olay yerine getirilen fakat eşiyle görüştürülmeyen anne gazetelere yaptığı açıklamada eşinden sürekli olarak şiddet gördüğünü, eşinin kızına da şiddet uyguladığını iddia eden Gülcan Süzen, "Üç buçuk yıllık evliyim. Sürekli aile içi şiddet ve çocuğuma şiddet uygulanıyor. 4 gündür savcının kapısında yatıyorum, polis karakolunun kapısında yatıyorum. 4 gündür ağlıyorum, sızlıyorum. Bugün sabahtan beri mesajlar attı bana. İğneler, şırıngalar, silahların olduğu fotoğrafları atıyor bana. Çocuğun tüp gazla olan fotoğraflarını gönderiyor. Tüpü açmış ’çocuğu zehirleyeceğim’ diye fotoğraf gönderdi. Çocuk bir buçuk yaşında kız çocuğu. Ben 4 gündür çocuğu bu adamın elinden alın diyorum. Şizofren hastası. ’Savcıdan emir gelmedi, biz giremeyiz’ bu şekilde emniyetten beni çeviriyorlar. Savcının odasına günde 2 defa, polis karakoluna günde 3 defa gidiyorum. Dördüncü günde bu şekilde işledi adalet. Bu kadar geç bir adalet yani. Eşimin benden isteği hem beni dövüp hem de benimle aile olmak. İstediği gibi dövecek, istediği gibi yanında duracağım. Sürekli tehdit. Savcıda şikayete dayalı 8 tane dosyam var. Dördüncü günün sonuna alabildiler." ifadelerini kullandı.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500