Adana'da 2 Yaşında Çocuğun Önünde Katliam

Adana’da aralarında geçimsizlik bulunan eniştesi ile kız kardeşini barıştırmak için evlerine giden şahıs, tartışma büyüyünce 2 yaşındaki çocuklarının gözü önünde eniştesi ve kız kardeşine kurşun yağdırarak öldürdü.


Adana'da 2 Yaşında Çocuğun Önünde Katliam

Adana’da aralarında geçimsizlik bulunan eniştesi ile kız kardeşini barıştırmak için evlerine giden şahıs, tartışma büyüyünce 2 yaşındaki çocuklarının gözü önünde eniştesi ve kız kardeşine kurşun yağdırarak öldürdü.

 

Edinilen bilgilere göre olay, Adana’nın Seyhan ilçesindeki Yeşiloba mahallesinde otruran daha önce eşinden boşanıp yalnız yaşayan şahsın diğer kız kardeşi Özlem Hüküm’ün evinde meydana geldi. Bir süre önce Özgecan Arslan (25) isimli kadın Bekir Arslan ile evlendi. Antalya’da yaşamaya başlayan çiftin kız çocukları oldu. Özgecan Arslan, ilerleyen zamanda aralarında meydana gelen şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2 yaşındaki çocuğunu 2 ay önce yanına alarak Adana’da yalnız yaşayan ablası Özlem Hüküm’ün evine yerleşti. Daha sonra çift boşandı. Eşinden boşanarak ablasının evine yerleştiğini öğrenen abisi Doğukan Hüküm (34), kardeşi ile eniştesini barıştırmak için aracı olmak istedi. Eniştesi Bekir Arslan’ı telefnla arayarak Adana’ya kardeşinin evine çağırdı. Antalya’dan uçakla Adana’ya gelen Bekir Arslan eski eşinin kaldığı ablası Özlem Hüküm’ün evine gitti. Bir süre sonra aynı eve gelen ağabey Doğukan çifti barıştırmak için uzun süre konuştu. Çift konuşma esnasında aralarında tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın büyümesi üzerine ağabey Doğukan Hüküm tabancasını çıkartarak 2 yaşındaki yeğenin gözleri önünde kız kardeşi Özgecan Arslan ve eniştesi Bekir Arslan’ı kurşun yağmuruna tuttu. Vücunun ve kafalarına isabet eden mermiler nedeniyle her ikisi de olay yerinde can verdi. Silah seslerine eve gelen komşular polisi arayıp sağlık ekiplerini çağırdı. Eve gelen komşulardan bazısı 2 yaşındaki çocucğun olaydan etkilenmemesi için kendi evlerine götürdü. Doğukan Hüküm tutuklaranarak Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Sorgusuna halen devam ediliyor. Olay sırasında arada kalan diğer kız kardeş Özlem Hüküm’de ifadesi alınmak içine emniyete götürüldü. Evde inceleme başlatan polis ekipleri çiftin cenazesini inceleme ve otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırdı.

Öldürülen Özgecan Arslan'ın daha önce sosyal medyada yaptığı paylaşım dikkatleri çekti. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yağmurlar düşünce tenime her damlayı sen sanıp ıslanmayı aşk bildim ve biliyor musun gölgeni bile çok özledim. Eğer öldüğümü duyar da titreyip üşürsen koşarak mezarıma gel toprağı biraz arala tahtalarımı sök ve yak. Seni bir süre daha ısıtabilirim. Söylenecek o kadar şey varken ben susuyorum çünkü ne söylersen söyle bazıları anlamaz biliyorum. Duydum ki bir başkasının elini tutuyormuşsun bilirsin ben bela okumam Allah selanı versin" ifadelerini kullandığı gözlerden kaçmadı.

Eminyette sorgusuna devam edilen abi Doğukan hüküm, "namus meselesiydi öldürdüm" ifadelerini kullandığı bilgisi ulaştı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500