Meclis Başkanına "Laiklik" Dersi Verdi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a twitter hesabında gönderme yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Laiklik, herkes dününü özgürce yaşasın diye var İsmail Kahraman.” şekliden çıkıştı


Meclis Başkanına

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a twitter hesabında gönderme yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Laiklik, herkes dününü özgürce yaşasın diye var İsmail Kahraman.” şekliden çıkıştı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir toplantıda Laikliğin yeni anayasada yeri olmaması yönünde konuşma yaptı. Ayrıca TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a da eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı twitter üzerinden de göndermeler yaptı. Twitter hesabından TBMM başkanı İsmail Kahraman’a yüklenen Kılıçdaroğlu, “Ortadoğu bataklığı, sizin gibi dini siyasete alet eden zihniyetlerin eseri. Laiklik, herkes dinini özgürce yaşasın diye var İsmail Kahraman!” ifadelerini kullandı.

Laikliğin tanımını yaparak herkes dinini özgürce yaşasın diye var diyen Kılıçdaroğlu, twitter hesabında şu sözlere yer verdi,  “Laiklik her şeyden önce bir toplumsal barış ilkesidir. Toplumsal barışımıza çoktandır kastedenlerin bu ilkeyi yok saymasına şaşırmamalıyız! Ortadoğu bataklığı, sizin gibi dini siyasete alet eden zihniyetlerin eseri. Laiklik, herkes dinini özgürce yaşasın diye var İsmail Kahraman! Her gün şehit veriyoruz, sınırın ötesinden roket yağıyor ama tek derdiniz Laiklik! Dini kirli hesaplarınıza daha fazla alet etmeyin artık!” ifadelerini kullandı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500