Taşeron Yasası ve Kilis Planı İle ilgili Açıklama

Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkünde toplanan Bakanlar Kurulu çıkışında açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bakan Numan Kurtulmuş 4 maddeden oluşan ve Suriyelileri barındıran Kilis için planları açıkladı. Ayrıca Taşeron Yasası ve olaylı geçen maçlar hakkında da açıklamalarda bulundu.


Taşeron Yasası ve Kilis Planı İle ilgili Açıklama

Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkünde toplanan Bakanlar Kurulu çıkışında açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bakan Numan Kurtulmuş 4 maddeden oluşan ve Suriyelileri barındıran Kilis için planları açıkladı.

 

4 MADDEDEN OLUŞAN KİLİS PLANI

- Askeri güce takviye yapılarak kuvvetlendirilecek, bölgede mevcut İHA’lara takviye yapılacak.

- Esnaflarımızın ve tüccarlarımızın zararlarını karşılamak için 5 milyon TL ödenek ayrılacak, ikinci aşama da 5 milyon TL bütçe ayrılarak dağıtılacak.

- Kilis halkımızın sosyal faaliyetlerini artırmak için gerekli önlemler alınarak psikolojik destek sağlanacak.

- Kilis’e zırhlı ambulanslar ve fazladan doktorlar gönderilerek sağlık alanında desteklenecek.

TAŞERON TASARISI MECLİSE GÖNDERİLECEK

720 bin çalışanın kamu personeli olabilmesi için geçiş esaslarını içeren taşeron tasarısı Meclis2e sunulmak üzere hazırlandı. Taşeron işçiler, Özel Sözleşmeli Personel olarak yeni bir statüye sahip olacak ve bütün hepsi kamu güvencesi altında çalışacak. Taşeron işçilikten kamu personelliğine geçişte her kurum kendi içinde sınav yaparak alım yapabilecek.

SURİYE SINIRINDA Kİ GELİŞMELERE TÜRKİYE’NİN TEDBİRİ

Suriye sorunu çok hassas bir nokta olduğundan her kesim için hassasiyetler göz önüne alınmak zorunda. Türkiye ulusal güvenliğine gelebilecek her türlü tehdite karşı önlem alabilecek güçte bir ülkedir. Bu tedbirlerin bir kısmı uluslararası camiayla bir kısmı da Türkiye’nin bizzat uygulayacağı tedbirlerdir.

TRABZONSPOR-FENERBAHÇE MAÇINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME

 

Olay çıkan iki maçla ilgili olarak gelen soruyu yanıtlayan Kurtulmuş, sporda yenmekte vardır yenilmekte diyerek Ankaragücü-Amedspor ve Trabzonspor-Fenerbahçe maçlarında çıkan olayları değerlendirdi. Çıkan olaylarla ilgili sorumlular hakkında işlem yapılacağını söyleyen Kurtulmuş açıklamasına şu sözlerle devam etti; "Sporun içerisinde şiddet yok. yenilince yakarım yıkarım demek yok. Bu anlamda her iki maçta ortaya çıkan tabloyu Türkiye haketmiyor. Trabzonspor büyük bir kulübümüz. Dünkü davranışları Trabzonspor camiası haketmiyor. Bu olay camiayı ve bütün taraftarları bağlayacak bir olay değildir. Burada güvenlik zaafiyeti var mı yok mu, bunlarla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Güvenlikle ilgili sorun varsa hesabı sorulacaktır. Spor bir eğlencedir, politika alanı değildir. Spor sahasında bunun üzerinden politika üretmek sporun ruhuna aykırıdır. Ümit ederim ki bu olaylardan ders çıkarılır."


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500