Gaziantep'te Patlama

Gaziantep’te bir evde nedeni belirlenemeyen bir patlama meydana geldi. Patlamada 1 kişi hayatını kaybederken 8 kişide ağır yaralandı. Olay yerine bir çok bomba imha uzmanı ve terörle mücadele ekipleri sevk edildi.


Gaziantep'te Patlama

Gaziantep’te bir evde nedeni belirlenemeyen bir patlama meydana geldi.  Patlamada 1 kişi hayatını kaybederken 8 kişide ağır yaralandı. Olay yerine bir çok bomba imha uzmanı ve terörle mücadele ekipleri sevk edildi.

 

Gelen bilgilere göre, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde Milli Egemenlik Bulvarında bulunan bir apartmanın 4. Katındaki dairede patlama meydana geldi. Bölgeye çok sayıda ambulans, terörle mücadele ekipleri ve bomba imha uzmanları geldi. Mahallenin etrafında güvenlik tedbiri alan çevik kuvvet polisleri, ikinci bir patlama ihtimaline karşı bölgeye kimseyi yaklaştırmıyor. Patlamanın olduğu binanın yakın çevresine güvenlik şeridi çekilerek araştırma başlatıldı.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 8 KİŞİ YARALANDI

Patlama nedeniyle aynı katta bulunan diğer  dairede ağır hasar meydana geldi. İlk belirlemelere göre patlama sonrası 1 kişi hayatını kaybetti, aynı katta bulunan 3 Suriye’li çocuk yaralandı.  Ayrıca patlamanın meydana geldiği binanın alt katında ve üst katında bulunan 5 kişi dumandan etkilenerek sağlık ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Patlama nedeniyle aşırı duman kaplayan binada mahsur kalan çok kişi de itfaiye yardımıyla evlerinin balkon ve camlarından alınarak hastaneye sevk edildi. Patlamadan etkilenen çok sayıda vatandaşta ayakta sağlık ekiplerinin yanına gelerek tedavi gördü. Gaziantep İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, patlama bölgesine gelerek incelemelerde bulundu.

Patlamanın doğalgaz hattından veya evde bulunan tüpten kaynaklandığı üzerinde durulurken, canlı bomba ihtimaline karşı da bölgede geniş çapta inceleme başlatıldı. Öte yandan patlamanın evdeki doğal gaz hattından ya da tüpten kaynaklanmış olabileceği belirtilirken polis, canlı bomba ihtimali üzerine de geniş çaplı inceleme yürütüyor.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500